BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

Artan Hoxha ia thotë në sy Vangjel Dules: Beleri bleu vota, i kam parë provat, ja pse nuk mund ti nxjerr

Artan Hoxha ia thotë në sy Vangjel Dules: Beleri bleu vota, i kam

Në emisionin "Të Paekspozuarit" në MCN TV, është diskutuar për çështjen Beleri, që ka krijuar tension mes Shqipërisë dhe Greqisë, për shkak se kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës vijon të jetë në qeli dhe nuk lejohet të betohet. 

Artan Hoxha deklaroi se ka prova që Fredi Beleri bleu vota dhe se i ka parë këto prova, por nuk mund ti nxjerrë në këto momente, sepse do të prishej procesi ligjor. 

"Kryeministri në fushatë u mor personalisht me Belerin duke e fyer. Vijmë te pjesa, a ka prova për zotin Beleri? A është justifikur flagranca e zotit Beleri?

A ka prova? Po ka prova. I kam parë provat dhe i kam. Nuk mund të dalin tani sepse prishin hetimin. Nuk bëjmë dot atë që bënë kolegët grekë, që nxorrën emrat e oficerëve.

Edhe Greqia me fondet e veta ka paguar për te ngritur institucionet tona të drejtësisë.

Është ngritur çështja Beleri në të gjtihë kancelaritë në Evropë sikur po shkelen të drejtat e minoritetit. Pse nuk e ngrenë këtë problem në Finiq apo Dropull? Zona e Himarës nuk është një zonë minoritare. Aty ka nëj komunitet greqisht folës. Aty është lumi i Vlorës, Borshi, zona të tëra.

Ne ndodhemi para këtij fakti, çështja Beleri është çështje juridike gjyqësore. Kemi pastaj çështje të ngritur në mënyrë artificiale. Kjo ka tre përgjegjës, Berisha, Meta që e kandiduan dhe Edi Rama pastaj", deklaroi Hoxha. 

Më të lexuarat