Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arvizu: Guvernatori i BSH do jetë i huaj nëse Shqipëria s'ka zgjidhje tjetër

Arvizu:Guvernatori i BSH do jetë i huaj nëse Shqipëria s'ka zgjidhje tjetër

Postuar: 10/09/2014 - 15:28

Ambasadori i SHBA-së, Aleksandër Arvizu nga Pusteci ka komentuar skandalin e ndodhur në Bankën e Shqipërisë dhe situatën e krijuar në vend. 
 
Ai ka thënë për mediat se Guvernatori i ri i Bankës së Shqipërisë do të jetë i huaj vetëm nëse Shqipëria nuk ka tjetër zgjidhje. 
 
Sipas Arvizus, shqiptarët kanë një mendim të mirë për të huajt, ndërsa theksoi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dëshirojnë të shohin një proces jo të politizuar përsa i përket situatës në BSH.
 
 “Procesi duhet të jetë pa injeksione të politikës. Administrimi i BSH duket se ka pasur të meta. Të kthehet besimi i qytetarëve për administrimin”- u shpreh Arvizu.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/10/2019 - 23:58

Kryeministri Edi Rama ka komentuar deklaratën e homologut holandez Mark Rutte, i cili u shpreh se Shqipëria ka bërë progres, por jo mjaftueshëm, por replikoi duke ngritur pyetjen, në

Postuar: 18/10/2019 - 23:56

Ish-deputetja e PD Grida Duma e ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, foli për negociatat

Postuar: 18/10/2019 - 23:52

Vendim negativ nga samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për nisjen e bisedimeve për

Postuar: 18/10/2019 - 23:35

Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka falenderuar Departamentin Amerikan të

Postuar: 18/10/2019 - 23:30

Kryeministri i vendit, Edi Rama, teksa është pyetur nga gazetarët në konferencë në lidhje me dekr