BREAKING NEWS

Thellohet skandali, Ilir Meta 13 shkresa shantazhuese ndaj KLGJ e KED brenda vitit, ja si po tenton të kapë Gjykatën e Lartë e Kushtetuese

Thellohet skandali, Ilir Meta 13 shkresa shantazhuese ndaj KLGJ e KED brenda
x

Politike

As Thaçi as Haradinaj, kush është ambasadorja e Kosovës kandidate për Presidente

As Thaçi as Haradinaj, kush është ambasadorja e Kosovës

Qeveria e Kosovës, po përballet me një situatë aspak të këndshme.Në kohë pandemie, ashtu siç u rrëzua Qeveria Kurti, tani Lëvizja Vetëvendosje dëshiron ta rrëzojë qeverinë Hoti.

Ish-kandidati i pavarur për president të Kosovës, Seremb Gjergji, thotë se, qeveria aktuale, aktualisht jeton si peshku në akuarium - sepse macja (opozita) është shumë e fortë.

Ai thekson se, nga shkurti i vitit 2021, kjo qeveri nuk do të ekzistoi, do të jetë e shuar nga PDK.

“Pasi që z. Thaçi dhe z. Veseli do të merren me Gjykatën Speciale, në taborrin e PDK-se ka dalë një emër i ri për President - Vlora Çitaku. Ambasadorja jonë në Amerikë, është e vetmja person në PDK që e ka imazhin e pa dëmtuar, dhe i takon gjeneratës së re - edhe pse me mësues pleq”, shton Gjergji.

Më të lexuarat