BREAKING NEWS

“Do të vëmë bombën kudo që të jesh"/ Kërcënohet me jetë drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Prokuroria e Tiranës vihet menjëherë në lëvizje, zbardhet SMS-ja e rëndë

“Do të vëmë bombën kudo që të jesh"/
x

Politike

Aspiron të jetë pjesë e listave për deputet të PS, kandidatja i ‘vjedh’ shprehjen kryeministrit Rama: Do jem lypëse e mirë!

Aspiron të jetë pjesë e listave për deputet të PS,

Ditën e sotme PS prezantoi disa prej personave që kanë aplikuar në platformën ‘deputeti që duam’ për t’iu bashkuar listës së socialistëve për zgjedhjet e 25 prillit.

Një prej aplikanteve që aspiron të jetë kandidate për deputete nën siglën e Partisë Socialiste i “rrëmbeu” kreut të qeverisë Edi Rama shprehjen se është lypësi më i gjatë. Ai tha se edhe ajo do të jetë një lypëse e mirë sepse dëshiron ta shohë qytetin e saj ashtu si të gjithë vendin.

“Si keni thënë ju që jeni lypësi më i gjatë, unë besoj se do jem një lypëse e mirë. Kam ambicie sepse dua ta shoh Kukësin si vendet e tjera. Kam një jetë shumë të mirë. I kam të gjitha mundësitë. Dua që Kukësi të zhvillohet njësoj si e gjithë Shqipëria.

Duhet të hapim sa më shumë vende të reja punës. Dua të krijoj lidhje edhe me kompani shqiptare dhe të huaja. Dua të zhvilloj turizmin dhe agroturizmin. Duhet të promovojmë vlera që ka Kukësi”, tha ajo.

Më të lexuarat