Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Astrit Patozi: Këto janë dy rastet kur kam bashkëpunuar me Ramën

Postuar: 24/04/2019 - 22:39

Rudina Hajdari nuk do të jetë pjesë e partisë së re. Astrit Patozi tha se kishte biseduar me deputeten për krijimin e partisë së re.

“Me zonjën Hajdari kam folur për çështje të tjera dhe për këtë, kam respekt maksimal. Është një lloj talenti. Talent politik do të thotë njeri që merr qëndrime dhe vendime të duhura. Për mua është e tillë. Ne kemi diskutuar për këtë projekt, ajo ishte shumë e prirur dhe e ka thënë në parlament që opozita ta marrë pjesë në zgjedhje. Me PD ajo s’ka lidhje”.

Sipas tij ai nuk ka asnjë lidhje me Partinë Demokratike.

“Unë kam keqardhje për shtëpinë time të dikurshme politike që është katandisur në atë nivel. Por unë s’kam mundësi, kam humbur çdo lloj interesi për atë parti. E kam thënë vetë që me atë parti nuk më lidh asgjë”.

Sa i përket lidhjes me Edi Ramën, ai tha se ka bashkëpunuar dy herë me të.

“Unë me Edi Ramën kam bashkëpunuar me dy raste. Para tre katër ditësh, shkova bëra check –up. Kam bashkëpunuar dhe njëherë tjetër, i vetmi rast kur e kam takuar zotin Rama. E kam takuar para disa viteve, kemi qenë ulur në një tavolinë. Unë kam pirë kafe të shkurtër dhe ujë pa gaz, ai nuk e di se çfarë ka pirë. Në atë tavolinë ka qenë Sali Berisha, Ilir Meta, Gramoz Ruçi dhe Shpëtim Idrizi”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/08/2019 - 09:20

Shtetet e Bashkuara të Amerikës iu dërguan dje një mesazh shumë të qartë të gjithë pushtetarëve të korruptuar shqiptarë, se nuk do të shpëtojnë dot nga Struktura e Posaçme Antikorrupsion.

Postuar: 21/08/2019 - 09:10

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po dërgojnë përditë mesazhe ndaj të korruptuarve.

Postuar: 21/08/2019 - 09:00

Avokati Spartak Ngjela ka deklaruar ditën e djeshme se presidenti Ilir Meta po tenton të çojë ven

Postuar: 21/08/2019 - 08:50

Ish-ministri dhe ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, i ka drejtuar një thirrje kryeministrit

Postuar: 21/08/2019 - 08:30

Banka e Shqipërisë vijon të heshtë për skandalin me falimentimin e “Veneto Banka”.

Postuar: 21/08/2019 - 08:27

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve, Delina Ibrahimaj, u shpreh dje se, në kuadër të aksionit k

Postuar: 21/08/2019 - 08:24

Çështja e pronave në Shqipëri duket se nuk ka për të marrë zgjidhje ndonjëherë.