BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Politike

Astrit Patozi publikon foton, bën deklaratën e papritur: Më në fund një lajm i shumëpritur për të gjithë shqiptarët, dorëhiqet kryeministri Rama

Astrit Patozi publikon foton, bën deklaratën e papritur: Më

Pasi për muaj me radhë kishin vënë kushtin për dorëheqjen e kryeministrit Rama, Partia Demokratike ka bërë një lëvizje të madhe mbrapa duke pranuar të ulet në tryezën e reformës zgjedhore.

Menjëherë ka ardhur edhe reagimi i fortë i koordinatorit të Bindjes Demokratike Astrit Patozi.

Patozi me nota të forta ironike poston foton e tryezës dhe shkruan se më në fund erdhi një lajm i shumëpritur, ai i dorëheqjes së kryeministrit Rama.

“Më në fund një lajm i shumëpritur për qytetarët shqiptarë. Përshëndes dorëheqjen e parevokueshme të Edi Ramës, kryeministrit të qeverisë së krimit dhe të drogës, që i hapi rrugë dialogut kontruktiv mes maxhorancës me opozitën parlamentare dhe atë jashtëparlamentare për të mirën e Shqipërisë. Që prej sot gjithçka është e mundur...”