BREAKING NEWS

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e PD, zbardhen me shpejtësi detajet e minutave të fundit

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e
x
BREAKING NEWS

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e Alda Klosit? Ja si përgjigjet avokati i ish-zyrtares

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e
x
BREAKING NEWS

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi bashkëpunëtores së tij pas shpalljes “non grata”, fton militantët të “rrethojnë” Kuvendin dhe dërgon “kamikazë” te shtëpia e Ramës në Surrel

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi
x
BREAKING NEWS

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon menjëherë avokati i saj: Ka pasur një debat të gjatë në këtë seancë. Ja versioni që ka dhënë Rozeta Dobi për herë të katërt

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon
x
BREAKING NEWS

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu gjetën mbi 500 mijë euro cash në banesë

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë sërish, ja pse kreu i “Foltores” nuk do futet në zgjedhjet e 14 majit me logon e PL dhe dera e hapur e pazarit për “non gratin” e lirinë e Shkëlzenit

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj drejt SPAK për pastrim parash, dëshmia e pastrueses dhe vartëses rëndojnë pozitat, ish-ministri fluturon drejt Suedisë

Arben Ahmetaj drejt SPAK për pastrim parash, dëshmia e pastrueses dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë. Gjykata e Lartë merr vendimin për Jeton Lamin

Kërkoi ndryshimin e masës së sigurisë. Gjykata e Lartë
x

Politike

“Atentati” ndaj Berishës, Salianji: Autori nuk është i sëmurë, ai është i nxitur dhe i paguar, duket profesionist

“Atentati” ndaj Berishës, Salianji: Autori nuk është

Deputeti i PD, Ervin Salianji deklaron se atentati ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha në Bulevard është skenar i parapërgatitur. Në një intervistë televizive ditën e djeshme, Salianji tha se autori, i paguar dhe i nxitur nga pushteti, ka studiuar terrenin dhe ka patur për qëllim të godasë Berishën brenda perimetrit të selisë, për t’i dhënë ngjarjes motivet e përplasjes brenda PD. Deputeti demokrat e quan precedent të rrezikshëm goditjen e kryetarit të PD, ndërsa shton se institucionet shtetërore janë të pabesueshme. “Të gjithë elementët tregojnë që kanë gjetur një njeri që ta bënin ngjarjen të besueshme. Ka qenë e parapërgatitur. Nga pamjet që duket që vjen rrotull PD, mund të jetë tentuar të që të bëhej goditja brenda ambienteve të partisë për të nxitur idenë që ka një luftë dhe është përpjekje e përplasjes së brendshme të PD. Këta i kanë përdorur këta. Policia e Shtetit dhe institucionet shtetërore janë të pabesueshme. Kjo është një ngjarje e paprecendentë. Qytetarët e dinë që komunistët të vrasin për pushtet, mund të ndodhë gjithçka, por në këto 32 vite nuk ka ndodhur që të ketë dhunë ndaj politikanëve, sidomos zoti Berisha që në këto 32 vite ka kaluar çdo funksion dhe që drejton dhe është lideri i opozitës. Pra, nuk ka ndodhur dhe është një precedent i rrezikshëm që mund t’i kthehet kundër kujtdo. Autori ka kaluar nga selia, vjen në Bulevard, hyn në turmë në mënyrë të programuar, goditja është prej profesionisti, i përgatitur prej kohësh, pra nuk është një goditje e një njeriu që ka inat personal, duket që është i nxitur, është paguar, është profesionist ai. S’mund t’i thuhet i sëmurë. Rama ka përdorur veglat e veta dhe janë përdorur veglat në nivele të ndryshme, secili prej niveleve e ka bërë atë, interesi duket që është i tij (Ramës)”, tha Salianji.

Më të lexuarat