Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Audio-përgjimi/ Alibeaj denoncon: Kryeprokurori Rama në mbrojte të Ballës dhe Xhafës, ja e vërteta!

Postuar: 11/10/2018 - 13:58

Pas publikimit të video-përgjimit të Salianjit ka reaguar në një konferencë për shtyp, Enkeled Alibeaj dhe Gazment Bardhi. Gjatë kësaj konference Alibeaj hodhi akuza të drejtpërdrejta mbi Ramën duke e akuzuar se ai po fsheh provat për të mbrojtur Taulant Ballën dhe Fatmir Xhafajn.

“Nuk arrestohet Taulant Balla, por hidhen akuza për deputetin e opozitës që denoncoi rastin.  Nuk pranohen provat, por fabrikon provat. Xhafaj u lejua të largohej sapo u provua që ai drejton trafikun e drogës. Fakt është që Prokuroria nuk nisi hetimet ndaj Xhafës. Është fakt që Prokuroria nuk ka bërë asnjë hetim për trafikun e drogës.

Është fakt që Edi Rama ka instaluar një shtet privat ligjor, që sikurse e ka deklaruar dy ditë më parë, ai ka ngritur një strukturë për mbrojtjen e Fatmir Xhafës dhe Ballës.

Është fakt se Fatmir Xhafaj pranon se ka prova për çështjen, por prokuroria nuk e ka thirrur për t’i paraqitur këto prova.

Është fakt që Prokuroria nuk vepron dhe nuk heton pasurinë e Xhafajt sikurse ligji e dikton. Kryeprokurori në këtë çështje është dora vet Edi Rama. Faktet dhe provat tregojnë se si Prokuroria në këtë çështje po e fsheh”, u shpreh Alibeaj ndër të tjera gjatë kësja de

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 09:20

Zbardhet e vërteta e dosjes 978, ku presidenti aktual Ilir Meta dyshohet se ka bërë pazare në vitin 2009 me ish-kreun e DIA, Kastriot Ismailaj.

Postuar: 23/05/2019 - 09:10

Zhvillimet e ditëve të fundit kanë detyruar presidentin Ilir Meta të humbasë qetësinë.

Postuar: 23/05/2019 - 07:49

Bashkimi Europian ka reaguar dje ashpër, pas akuzave të Presidentit Ilir Meta në adresë të reform

Postuar: 23/05/2019 - 07:48

Aleatët e Partisë Demokratike zhvilluan ditën e djeshme një takim me simpatizantët e partive që d

Postuar: 23/05/2019 - 07:46

Presidenti Ilir Meta sqaroi sot në fjalën e mbajtur në konferencën e zhvilluar nga Shoqata George

Postuar: 23/05/2019 - 07:44

Avokati Spartak Ngjela deklaroi dje se kriza e rëndë politike në vend vjen për shkak të frikës që

Postuar: 23/05/2019 - 07:41

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur dje akuzave të presidentit Ilir Meta.