Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Avioni i parë i “Air Albania” ulet në Rinas, flet Rama: Sapo nisi një epokë e re

Postuar: 14/09/2018 - 19:46

Avioni i parë i kompanisë shqiptare të fluturimeve, Air Albania është ulur pak çaste më parë në Aeroportin Nënë Tereza në Rinas. Lidhur me këtë ka folur edhe kryeministri Rama.

Sipas tij “Air Albania” shërben si urë lidhëse me Evropën. Rama tha se jo vetëm që është në shërbim të shqiptarëve, por na shërben edhe ne për strategjinë tonë  për zhvillimin e turizmit.

“Kjo është një ëndërr që u realizua. Falë “Air Albania” ne mund të fluturojmë. Do na duhet ky vizion, ky partenritet, kjo vendosmëri për të vazhduar dita ditës. Ky aeroport është një urë ndërlidhëse me Evropën.

Do ti japë mundësi kësaj kompanie mundësi çelës. Kanë qenë të detyruar me avionë të plakur dhe me shërbim të pamerituar por edhe si një çelës për strategjinë tonë si një zhvillim të turizmit për të arritur 10 milionë turistë deri në vitin 2025.  “Air Albania” pa iniciativën dhe mbështetjen bujare të presidenti Erdogan, ne nuk do të ishim këtu. Besoj se dëshmitarët që kam këtu mund të tregojnë shumë se nga u nisën për të thënë hajt ta provojmë njëherë. Asnjë nuk besonte se do të vinte kjo ditë. Ndërkohë që për të ndërtuar të gjithë modelin është dashur punë, mund, orë të tëra," tha ndër të tjera Rama.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/01/2019 - 20:39

Elisa Spiropali ka mbajtur sot konferencën e saj të parë si ministre e  Shtetit për Parlamentin. Ajo njoftoi gjithashtu me anë të një postimi në rrjetet sociale se do të jetë edhe Zëdhënësja e Qeverisë.

Postuar: 22/01/2019 - 20:19

Gazetari investigativ, Artan Hoxha,  tha se natën kur ndodhi 21 janari është rikthyer në red

Postuar: 22/01/2019 - 19:58

Presidenca e Republikës së Shqipërisë, në faqen e saj zyrtare ka publikuar njoftimin së bashku

Postuar: 22/01/2019 - 19:53

Në përfundim të mbledhjes, kryesia e re e Partisë Demokratike ka vulosur datën 16 shkurt për të m

Postuar: 22/01/2019 - 19:35

Kryeministri Edi Rama bëri sot betimin në Presidencë si ministër i Jashtëm. 

Postuar: 22/01/2019 - 19:18

Vetëm pesë minuta ka zgjatur betimi i kryeministrit Edi Rama në Presidencë, për postin e minist

Postuar: 22/01/2019 - 18:58

Analisti Andi Bushati ka komentuar raportin e kryeministrit Edi Rama me Partinë Socialiste.