BREAKING NEWS

Ministria nxjerr shifrat, tregon sa persona u konfirmuan me koronavirus në 24 orët e fundit

Ministria nxjerr shifrat, tregon sa persona u konfirmuan me koronavirus në
x

Aktualitet

Avokati i njohur nxjerr prapaskenat tronditëse: Refuzoni urdhrin e Ramës, po vrisni veten

Avokati i njohur nxjerr prapaskenat tronditëse: Refuzoni urdhrin e

Avokati  Altin Goxhaj i kujtoi njerëzve se “po vrasin veten” me zbatimin e urdhrit të Ramës për mbajtjen e maskës pasi tregon se nuk dinë ta mbajnë, ndryshe nga banorët në Hong Kong që e kanë mësuar në shkollë.

“Është virus i shpikur në një laborator kinez, i dalë me dëshmi zyrtare nga një eksperte virologe e Hong Kongu, të cilës iu fshinë të gjitha postimet por nga ata që po bëjnë vaksinën. Ky virus që nuk vret fëmijët del dhe tepron për tu bindur që një virus vret si fëmijë dhe të rritur sepse një virus vret të dobëtit.

Unë i them njerëzve që refuzoni maskat nëse ndjeni që ato nuk ju mbrojnë. Fakti është që një ditë para se Rama ta fuste në vendim, shihje një në 10 veta me maskë, të nesërmen shihje 9 nga 10 veta me maskë. Kjo do të thotë që i detyrojnë.

Unë u kujtoj vetëm një gjë, që po vrasin veten sepse nuk janë në gjendje të jenë ekspertë shkencorë të trajnuar që të dinë të mbajnë një maskë. Shqiptarët nuk dinë të mbajnë maskë. Hong Kong-asit dijnë. Kanë mësuar në shkollë”, tha Goxhaj për Fax News.