BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të Bashkisë së Durrësit, zbardhen detajet e para

SPAK lëshon urdhër arreste për ish-zyrtarë të
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në këtë bashki

Çfarë ndodhi? KAS rinumërim 29 nga 40 kuti në
x
BREAKING NEWS

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD bën lëvizjen e minutës së fundit, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Deputetët kundër Kolegjit të Kryetarëve, Kryesia e PD
x
BREAKING NEWS

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për ditën e nesërme, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat (Tabela)

A do të ketë reshje shiu? Zbuloni parashikimin e motit për
x
BREAKING NEWS

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha publikon videon që nuk duhet humbur

“Edhe ju thoni, pse po shkon euro gropë?!”, Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Fletë-arresti për Vangjush Dakon nga SPAK, Artan Hoxha zbardh si u bllokua në minutat e fundit dhe kush ishte personi që ndaloi prangosjen e ish-kryebashkiakut

Fletë-arresti për Vangjush Dakon nga SPAK, Artan Hoxha zbardh si u
x
BREAKING NEWS

Dalja nga burgu e Saimir Tahirit alarmon SHBA për dështimin e reformës, pritet një rikthim në qeli pas vendimit të Gjykatës së Lartë, flasin ekspertët: Ja sa vite rrezikon të dënohet ish-ministri

Dalja nga burgu e Saimir Tahirit alarmon SHBA për dështimin e
x
BREAKING NEWS

Deputeti i njohur komenton përçarjen e opozitës: PD-ja pa orientim, shumë kryetarë po synojnë të krijojnë parti të reja

Deputeti i njohur komenton përçarjen e opozitës: PD-ja pa
x

Politike

Avokati tregon se për çfarë akuzohet Arben Ahmetaj dhe bën deklaratën e fortë: Duhet të dënohet me 15 vjet burg

Avokati tregon se për çfarë akuzohet Arben Ahmetaj dhe bën

Avokati Arben Llangozi tha në një intervistë për Euronews Albania se arrestimi i Arben Ahmetajt është çështje ditësh. Sipas tij, referuar 4 akuzave që rëndojnë mbi të, ish-zv.kryeministri rrezikon të dënohet me të paktën 15 vjet burg. 

"Ai akuzohet për 4 akuza. Minimalisht sipas kodit penal duhet të dënohet me 15 vjet burg. Dhe vepra penale që është shumë e rënd dhe dëmi që i është shkaktuar shtetit shqiptar, që nuk është vetëm se ka përfituar 1 mln euro, por dëmi i shkaktuar shtetit shqiptar është 400 mln euro. Çështje ditësh dhe prokuroria do kërkojë arrestimin e tij”, tha avokati. 

Më të lexuarat