BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x
BREAKING NEWS

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, përfundon akti i ekspertimit për Gerti Shehun, ja kërkesa e papritur e Prokurorisë

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit,
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari, policia zbardh detajet

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari,
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i sigurisë zbardh skenarin për Veriun e Kosovës

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i
x
BREAKING NEWS

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e pëson keq 38-vjeçari

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e
x

Politike

Avokati zbulon zhvillimet e fundit për hetimet e Ahmetajt

Avokati zbulon zhvillimet e fundit për hetimet e Ahmetajt

Avokati Gentian Rumano tha në emisionin “Review”, në Euronews Albania se mënyra se si kanë vazhduar hetimet për ish-zëvendës kryeministrit Ahmetaj është jo profesionale.

Sipas avokatit çështja për Ahmetajn është parashtruar në gjykatë pa u saktësuar më parë fakti penal.


“Vendimi gjyqësor i gjykatës në seancë paraprake vendosi ta kaloje çështjen në gjykim edhe me pretendimin se faktin penal duhet ta verifikojmë gjatë shqyrtimit gjyqësor. Kjo nuk është e lejuar ligjërisht. Ligji nuk ta lejon. Ndaj është bërë gjithë ky rregullim për kodin e procedurës penale për ta saktësuar këtë çështje në fazën e seancës paraprake. Në seancën paraprake kjo ka ndodhur në shumë procese, është shumë problem me disa prokurorë që parashtrojnë para gjykatës çështjen pa thënë se kush është fakti penal. Kjo është jo profesionale!”-tha avokati Gentian Rumano.