BREAKING NEWS

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës dhe i jep urdhrat e prerë: Nuk jeni të paprekshëm, porosia ime një dhe e vetme!

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e
x
BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x
BREAKING NEWS

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas ‘bombën’: Gjella e prishur që po gatuhet nga...

“Ky është skandal e shkuar skandalit”, Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu Bashën kryetar të PD-së? Spartak Ngjela nxjerr prapaskenat dhe bën paralajmërimin e fortë: Saliu do...

Ç’do të bëjë Berisha tani që gjykata njohu
x
BREAKING NEWS

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon çfarë do ndodhë me Lulzim Bashën

Lufta në PD/ Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm, tregon
x
BREAKING NEWS

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet nga roli i Drejtuesit Politik për Qarkun e Shkodrës: Pas një reflektimi të thellë... (DEKLARATA)

E papritur/Tjetër krisje brenda PD-së, Helidon Bushati dorëhiqet
x
BREAKING NEWS

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite burg caktohet për autorin

Vrasja e bujshme e ish policit Santiago Malkos/ GJKKO merr vendimin, ja sa vite
x
BREAKING NEWS

Kush ia dha armën me mulli shumë të rrallë dhe të shtrenjtë 17-vjeçarit në Lezhë? “Po e them për herë të parë”/ Eksperti zbardh detajet tronditëse: Një e ngjashme vrau bankierin Artan Santo

Kush ia dha armën me mulli shumë të rrallë dhe të
x

Politike

Azgan Haklaj dhe Kreshnik Spahiu: Berisha besëprerë, kërkon murosjen e PD përmes sharlatanëve, ata që i shkojnë pas s’kanë moral të flasin

Azgan Haklaj dhe Kreshnik Spahiu: Berisha besëprerë, kërkon

Ish-deputeti i PD dhe ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu, kanë shpërthyer dje në kritika të forta ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha dhe mbështetësve të tij. Pak ditë më parë, Berisha e cilësoi liderin demokrat Lulzim Basha si një njeri besëprerë, ndërsa për dy ish deputetët më besëprerë është Berisha sesa lideri demokrat Lulzim Basha. Ish- deputeti Azgan Haklaj me anë të një postimi në rrjetet sociale u shpreh, se ish-kryeministri e ka besëprerjen në gen. Ai tha, se ka dëshmi se fisi Berisha u dëbuan nga vendi i tyre pasi ata prenë në besë një prift. “Berisha e ka besëprerjen në gen. Nëse i referohemi librit të ndjerit Hasan Berishës ai dëshmon se Berishajt u përzunë nga trojet e veta në Iballë të Pukës nga veziri i Shkodrës pas vrasjes në besë të një prifti”, tha ai. Teksa ka sulmuar edhe mbështetësit e ish-kryeministrit Sali Berisha, Haklaj u shpreh, se ish-kryeministri ka rreth vetes njerëz të cilët ai i cilësoi si sharlatanë. Ai vijoi më tej, duke thënë se këta njerëz kanë disa vite që mbijetojnë në politikë nga PD dhe tashmë duke mbështetur Berishën mendojnë se do të përfitojnë më shumë. “Sali Berisha ka ftuar rreth vetes edhe disa sharlatanë politikë, drejtues të disa partive fantazma dum- dumesh që kanë mbi dy dekada që mbijetojnë duke marrë mandatin e deputetit në emër të PD-së, dhe shpresojnë e besojnë se kësaj radhe përfitojnë nga foltorja, por edhe këta parazitë po e mbyllin në mënyrë komediane karrierën e vet politike”, tha ai. Sakaq, Haklaj theksoi se edhe shumica e demokratëve kanë bojkotuar lojën e Berishës. Ai tha, se ata kanë dalë hapur kundër tij. “Shumica e demokratëve e kanë bojkotuar e nuk do ta mbështesin në lojën e tij djallëzore të dhjetorit të dytë, “rilindjes” së Partisë Demokratike konservatore për të rilindur Berishën e tretë, duke fetishizuar 11-të dhjetorin si ditën më të madhe në tërë historinë e kombit Shqiptar”, tha ai.

Spahiu akuza mbështetësve të Berishës

Ndërkohë, edhe kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ashtu si Azgan Haklaj ka hedhur kritika ndaj ish-kryeministrit Berisha dhe mbështetësve të Berishës. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai u shpreh, se mbështetësit e Berishës nuk kanë moral që ti thonë besëprerë Lulzim Bashës. Sipas tij, ishin ata që mbështetën Bashën në pabesitë që ky i fundit bëri. “A mund realizohet revolucion demokratik me njerëzit e foltores? Për t’i dhënë përgjigje kësaj pyetje duhet të analizojmë karakterin e individëve që i shkojnë sot pas Sali Berishës. A janë idealistë apo servilë njerëzit që mbushin foltoren? Ku ishin turmat e foltores kur dhjetëra lider demokratë e quajtën Bashën besëprerë përpara se ai të tradhtonte Berishën? Turma e foltores s’ka moral t’i thotë besëprerë Lulzim Bashës, sepse ata duartrokitën Lulzimin në çdo pabesi që na bëri ne duke na tradhtuar dhe braktisur në luftën për një Shqipëri ndryshe. Foltorja sot, ishte foltorja dje, e cila krehu bishtin e Lulzimit”, tha ai.

 

Më të lexuarat