Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Balla: Albert Veliu është paguar dhe është tentuar të nxirret jashtë vendit

Postuar: 17/05/2018 - 19:28

Në një deklaratë për media, kreu i Grupit Parlamenar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka hedhur akuza të forta ndaj Partisë Demokratike lidhur me dëshminë e Albert Veliut, i njohur si “Bashkëpunëtori X” në përgjimin e Agron Xhafajt. Sipas tij dëshmitarin e kanë paguar madje kanë tentuat ta largojnë jashtë territorit të vendit

“Prokuroria duhet të nisë hetimet. Cdo gjë mund të pritet nga ataa që e thirrën dhe ata që e përdorën.Situata është tepër e rrezikshme, ky person ose duhet të merret menjëherë i pandehur, ose meqënëse PD e kërkon dëshmitarin e vet, ai duhet të merret në mbrojtje. Madje për dijeninë tuaj edhe e kanë paguar, madje kanë tentuat ta largojnë jashtë territorit të vendit,” tha Balla

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2018 - 23:29

Endri Fuga, drejtori i Komunikimit me Median në Kryeministri, ka reaguar pak momente më parë në lidhje me intervistën e Sali Berishës në emisionin “Open”,  duke “sulmuar” gazetarët që ishi

Postuar: 22/10/2018 - 22:45

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani  tha se është zbërthyer rrjeti që tentoi trafikun e

Postuar: 22/10/2018 - 22:42

Mbrëmjen e sotme ish-kryeministri Sali Berisha është i ftuar në studion e emisionit “Open&r

Postuar: 22/10/2018 - 22:10

Ish-Kryeministri, Sali Berisha akuzoi mbrëmjen e sotme nga studio e emisionit “Open”

Postuar: 22/10/2018 - 22:00

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se politikanë të lartë kanë dalë në pah nga përgjimet e grupit

Postuar: 22/10/2018 - 21:56

Gjatë intervistës së sotme të dhënë në “Open”, Sali Berisha ndër të tjera u shpreh se

Postuar: 22/10/2018 - 21:44

Ish-kryeministri Sali Berisha  ka komentuar operacionin dhe arrestimet e bujshme në fundjavë