Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Balla për dekretimin e Lleshit: Ilir Meta dështoi ta zgjidhte ngërçin e krijuar

Postuar: 17/11/2018 - 13:55

Dekretimi i Ministrit të Punëve të Brendshme ka qenë tema e diskutimit në panelin e të ftuarëve. Sokol Balla deklaroi se të qenurit gjeneral aktiv ishte absolutisht në kundërshtim me Kushtetutën. Por sipas tij, Ilir Meta dështoi ta zgjidhte ngërçin e krijuar.

“Presidenti i Republikës, që nga pikëpamja kushtetuese është institucioni që e zgjidh krizën, në këtë rast nuk ia doli. Në fakt, Ilir Meta e stimuloi atë. Presidenti, që e kishtë këtë lloj informacioni, nuk duhej ta linte krizën të maisej 7 ditë rresht. Një president normal thërret ministrin e Mbrojtjes apo Shefin e Shtabit dhe konsultohet nëse një problem i tillë ekziston dhe kërkon që të sqarohet situata” – tha Sokol Balla në studion e emisionit ‘Java në RTSH’.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:59

Kryeministri Edi Rama e quan një lajm fantastik zbulimin e burimeve të reja të naftës në Shqipëri, pas testeve të para të kryera nga kompania SHELL.

Postuar: 24/05/2019 - 23:57

 Një ditë para protestës së opozitës së bashkuar, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi bën thir

Postuar: 24/05/2019 - 23:49

 Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka nxjerrë një udhëzim, ku i ngarkon Prokurores së

Postuar: 24/05/2019 - 23:23

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike gjatë emisionit “Zonë e Lirë” edhe p

Postuar: 24/05/2019 - 23:05

Opozita e re e kryesuar nga Rudina Hajdari i ka bërë një kërkesë Kuvendit për të ulur në tryezë t

Postuar: 24/05/2019 - 22:56

I pyetur në “Zonë e Lirë” nëse do të donte të bëhej kryeministër,  Astrit Patozi

Postuar: 24/05/2019 - 22:38

Gazetari Arian Çani nuk i ka kursyer kritikat Astrit Patozi lidhur me vendimin për të krijuar par