Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Balla i shtrin sërish dorën opozitës për bashkëpunim, komenton takimin Meta-Basha: Jo lajm

Postuar: 11/09/2019 - 13:55

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka komentuar takimin e Presidentit që zhvilloi ditën e sotme me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke u shprehur se takimi i presidentit me shefin e opozitës nuk përbën asnjë lajm.

Duke folur nga Elbasani, Balla shprehu edhe njëherë gatishmërinë e mazhorancës për të bashkëpunuar për reformën zgjedhore me kolegët e opozitës brenda dhe jashtë parlamentit.

Taulant Balla: Zgjedhjet kanë qenë terësisht demokratike sakohë që asnjë partie politike nuk i është mohuar e drejta për të marrë pjesë në zgjedhje dhe ky është parimi themelor i funksionalitetit në demokraci. Është shumë e rëndësishme  të rishprehim dhe njëherë gatishmërinë tonë dhe dorën e shtrirë për të bashkëpunuar jo vetëm me kolegët tanë të opozitës parlamentare, por edhe me partitë jo parlamentare. Lajmi që më thoni ju se Presidenti i Republikës në detyrë takon kryetarin e opozitës për mua nuk përbën lajm.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 10:37

Si sot 6 vite më parë, u nda nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, teksa po udhëtonte me makinën e tij nga Elbasani drejt Tiranës.

Postuar: 20/11/2019 - 10:29

Për të diskutuar për situatën dhe krizën politike ku ndodhet vendi, që vetë Ilir meta e ka quajtu

Postuar: 20/11/2019 - 09:34

Pas tryezës së përbashkët me Bashën dhe aleatët e tij, Presidenti Ilir Meta do të vazhdojë sot&nb

Postuar: 20/11/2019 - 09:20

Reforma në drejtësi duket se po lë pa gjumë shumë politikanë në vend.

Postuar: 20/11/2019 - 09:10

Presidenti Ilir Meta ka pritur dje në një takim përfaqësuesit e partive opozitare jashtë Parlamen

Postuar: 20/11/2019 - 09:00

Prezenca e OSBE në Tiranë duket se është hakmarrë ndaj presidentit Ilir Meta, pas shpalljes non g

Postuar: 20/11/2019 - 08:20

Mbushen sot gjashtë vite nga dita e ndarjes nga jeta e ish-deputetit demokrat Sokol Olldashi.