Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Balla: Opozita e shqetësuar, vettingu po çliron drejtësinë nga kapja 26-vjeçare

Postuar: 23/09/2018 - 17:17

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se politika bëhet edhe më pak interesante për të rinjtë teksa dëgjojnë çdo ditë akuza të pavërteta dhe përbaltje.

Sipas Ballës drejtuesve të opozitës aktuale i janë prekur plot interesa në sistemin e vjetër të  drejtësisë, sepse vetting-u në drejtësi po çliron drejtësinë nga kapja 26 vjeçare. Institucionet e drejtësisë së re fillojnë shumë shpejt, përmes tyre edhe vetting-u në politikë.

“Politika bëhet edhe më pak interesante për të rinjtë teksa dëgjojnë çdo ditë akuza të pavërteta dhe përbaltje. Prandaj ne kemi vendosur të mos i kushtojmë më vëmendje politikës së përbaltjes. E gjithë vëmendja jonë është për njerëzit

Ne kemi shumë sfida të reja, të vështira përballë nesh, por kjo është normale sepse reformat që kemi ndërmarrë kanë prekur shumë interesa. Drejtuesve të opozitës aktuale i janë prekur plot interesa në sistemin e vjetër të drejtësisë, sepse vetting-u në drejtësi po çliron drejtësinë nga kapja 26 vjeçare. Institucionet e drejtësisë së re fillojnë shumë shpejt, përmes tyre edhe vetting-u në politikë” tha Balla gjatë një takimi me të rinjtë e FRESSH.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 19:45

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi se mandatet u dogjën për arsye se edhe opozita është përgjegjëse për situatën e sotme në vend.

Postuar: 23/05/2019 - 19:33

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar për ftesën për dialog q

Postuar: 23/05/2019 - 19:13

Kryeministri Edi Rama reagon pas apelit të dy partive kryesore që qeverisin Gjermaninë, duke thek

Postuar: 23/05/2019 - 19:10

Gjatë fjalës së tij në Vorë, kryetari i opozitës, Lulzim Basha, akuzoi kryeministrin Edi Rama, se

Postuar: 23/05/2019 - 18:50

Kryedemokrati Lulzim Basha në takimin e zhvilluar në Vorë u ka bërë thirrje banorëve atje të marr

Postuar: 23/05/2019 - 18:23

Gjykata e Apelit në Shkodër ka lënë në fuqi dënimin me 8 vite e 9 muaj e 12 ditë burgim për Ilir