Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Balla tregon parapaskenat se kush do jenë kandidatët për Bashkinë e Kukësit dhe Tiranës

Postuar: 22/09/2018 - 16:54

 Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka zhvilluar një takim me strukturat lokale të PS në Kukës, në kuadër të përgatitjeve për zgjedhjet e ardhshme vendore. I pyetur nga Tv Kukësi, Balla zbuloi disa detaje nga për kandidatët në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Pjesë nga Intervista:

Janë përcaktuar emrat e kanditatëve?
Ne kemi filluar një proces konsultativ, kemi zhvilluar dhe sondazhe dhe dua të garantoj popullin e respektuar të Kuksit që ne do ti ofrojmë një kandidaturë që përfaqëson popullin e nderuar të Kukësit. Në këtë kontekst më lejoni të rikërkoj ndjesë në emrin tonë për të gjithë atë problem që u krijua me mungesën e konsultimit paraprak për vendosjen e tarifimit të autostradës që lidh Kuksin me Tiranën. Në këtë fazë dua ta falenderoj popullin e Kuksit për gjithë mirëkuptimin që na krijoi. Gjerat po rrjedhin normalisht. Kushdo që u mundua ta përdorte politikisht protestën e 30 marsit besoj që tashmë ka marë përgjigjen e duhur. Angazhimi ynë vijon. Do të jemi shumë shpjet këtu për aeroportin e Kuksit, i cili e shndërron Kuksin në qendrën e dytë më të rëndësishme të mobiliteti ajror. Po ashtu bashkë me z. Gjici por edhe me ata që përfaqësojnë pushtetin e qeverisjes ekzekutive këtu janë shumë të rëndësishme për ne disa projekte të punësimit. Pas pak javësh do të jetë gati një projekt i një kompanie private në sektorin fason e projekte të tjera të punësimit. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 19

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 14:59

Këshilltari demokrat i PD-së në Bashkinë i Tiranës, Kreshnik Çollaku i ftuar në studion e lajmeve në “Fax News”, ku ka komentuar protestën e studentëve që vijon tashmë prej 10 ditësh.

Postuar: 14/12/2018 - 14:34

Kryetari i Grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se Parlamenti mund të

Postuar: 14/12/2018 - 14:04

Ish-kryeparlamentarja Jofezina Topalli shprehet se Kreu i PD Lulzim Basha ka thyer traditën dem

Postuar: 14/12/2018 - 13:36

Kryeministri Rama i ka adresuar sot mesazhin e radhës studenteve protestues.

Postuar: 14/12/2018 - 13:10

Komisioni i Venecias e ka ndryshuar draft opinionin për Shqipërinë duke i hapur rrugë kështu Kuve

Postuar: 14/12/2018 - 13:03

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur pretendimeve të Edi Ramës për vettingun në politi

Postuar: 14/12/2018 - 12:58

Edi Rama nëpërmjet një postimin në Twitter ka ironizuar hapur rektorin Mynyr Koni, i cili e akuzo