BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Politike

Bamir Topi jep arsyet: Sali Berisha ka gabuar rëndë

Bamir Topi jep arsyet: Sali Berisha ka gabuar rëndë

Ish-Presidenti Bamir Topi u shpreh se Lulzim Basha i dha ish-kryeministrit goditjen e fundit dhe se ajo çfarë po ndodh brenda grupit parlamentar të PD-së është e dhimbshme.

“I ngjan betejës së zogut dhe krimbit, si fabul shumë interesante dhe kur zogu është i gjallë prenë kryesore ka insektet, po kur ai ngordh është krimbi ai që e degjeneron. Është një histori e dhimbshme sepse kanë ndodhur shumë gjëra në atë parti. Unë mendoj që janë disa gjenerata, një listë e gjatë e anëtarëve dhe miqësia jonë ka një bazë karakteriale dhe biseda shkon në retrospektivë. Duhet të kishte një demokraci reale dhe shanset për të majtën e pareformuar do të kishte shanse 0.

Pas 3 dekadash është Berisha që bie në lakun e asaj që ka ndërtuar vetë. Është produkti i tij ekskluziv politik, Basha jep goditjen e fundit për të. Ai që sot gjykohet më keq jo për aktin sepse ishte i detyruar është Basha. Berisha ka pasur gjithmonë intuitë politike por në këtë rast ka gabuar rëndë, nuk është tërhequr me kohë nga politika dhe shansin e fundit e kishte në zgjedhjet e këtij viti. Basha nuk mund të vijë si një njeri që nuk ka dorë në asnjë vend, nëse duhet gjykuar ashtu si Berisha. Ballkani është një nga rajonet tipike ku shumë gjëra duhet të kishin më shumë kohezion dhe SHBA po kërkon të rrisë faktorët politikë dhe të zhdukë korrupsionin, faktori shqiptar ka pasur pasoja katastrofale”,u shpreh Topi për Fax News.