BREAKING NEWS

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)

Listat e hapura/ Kryeministri Rama del live dhe jep qëndrimin e PS (VIDEO)
x

Politike

Bamir Topi refuzon pyetjen e gazetares: Kjo nuk mund të më bëhet mua

Bamir Topi refuzon pyetjen e gazetares: Kjo nuk mund të më bëhet

Ish-presidenti Bamir Topi ka komentuar situatën politike në vend. I ftuar në një studio televizive, Topi ka refuzuar t’i përgjigjet pyetjes, nëse Rama do të marrë edhe një mandat të tretë si kryeministër.

“A do marrë mandat të tretë Rama? Kjo pyetje nuk mund të më bëhet mua. Përpara se të arrinit në këtë pyetje duhet të më pyesnit se çfarë mendimi keni për menaxhimin e situatës nga Edi Rama. Unë s’kam arsye e motive personale. Por e kam thënë kohë më parë dhe e konfirmoj. Sot Shqipëria për fat të keq nuk ka institucione. GJK nuk ka pse ta zëvendësojë Gjykata e Venecias. Ka mbi 36 mijë çështje në Gjykatën e Lartë sot dhe përgjegjësia i takon Edi Ramës”, tha Topi.

Më të lexuarat