Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Bandat bëjnë xhiro nga restorantet ku paguajnë mijëra euro drejt zyrës së Edi Ramës”, Basha shpërthen në akuza: Ja kush janë ata!

Postuar: 13/06/2019 - 14:13

Lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi se teksa shqiptarët u dergjën burgjeve për shkak se nuk paguan faturat e dritave, oligarkët qëndrojnë të lirë pasi janë ortakët e Ramës në pushtet.

"Dhjetëra qytetarë shqiptarë u arrestuan dhe dergjën burgjeve për pamundësinë për të paguar faturën elektrike. Shumë prej tyre humbën jetën në kushtet shtazore,ndërkohë që kriminelët bredhin të lirë në bulevardin 'Dëshmorët e Kombit' nga restorantet ku paguajnë mijëra euro drejt zyrës së Edi Ramës. Pasi ata janë ortakët e tij në pushtet. Këta njerëz diktuan emërimet dhe tenderimet në të gjitha organet e vendit. Nga bregdeti tek minierat nuk jepej asgjë pa kaluar nga Edi Rama dhe oligarkët e tij grabitqarë", tha Basha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 14:00

“Jemi gati për një marrëveshje me kushte. Po përgatisim një platformë për të hyrë në bisedime. Duhet të bëhen ndryshime në kodin zgjedhor.

Postuar: 17/09/2019 - 13:56

45 dosjet e para të vetingut për drejtues të Policisë së Shtetit janë drejt përfundimit për t'

Postuar: 17/09/2019 - 13:33

Ministri i Jashtëm në detyrë  Gent Cakaj në Komisionin e Integrimit është pyetur nga deputet

Postuar: 17/09/2019 - 13:23

Pas takimit me kryetaren në largim të bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, Lulzim Basha nuk i kur

Postuar: 17/09/2019 - 13:21

Në një seancë dëgjimore në Komisionin për Integrimin Evropian, ministri për Evropën dhe Punët e J

Postuar: 17/09/2019 - 13:12

Krahas sporteve popullore si futbolli, basketbolli apo volejbolli, edhe tenisi po bëhet gjithnjë

Postuar: 17/09/2019 - 12:53

Deputetët e Grupit Parlamentar Demokrat , Korab Lita dhe Arben Elezi kanë zhvilluar një takim me