BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x

Politike

Basha: 25 prilli masakër zgjedhore, nuk ka bashkëpunim me PS, në 13 qershor demokratët do t’i japin një përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi

Basha: 25 prilli masakër zgjedhore, nuk ka bashkëpunim me PS, në

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar edhe dje me takimet e tij në kuadër të fushatës për garën e brendshme në selinë blu, ndërsa ka shpërthyer në akuza të forta në adresë të kryeministrit Edi Rama. Përpara demokratëve të degëve 7, 10, 12 dhe 14, kryedemokrati Basha kërkoi votën e tyre më 13 qershor për t’i besuar sërish drejtimin e partisë, ndërsa e cilësoi si masakër zgjedhore 25 prillin, duke shtuar se kush e mohon një gjë të tillë do të thotë dorëzim pa kushte para padrejtësisë. Madje, Basha theksoi edhe njëherë se nuk do të ketë bashkëpunim me Ramën. “Kryetari i Partisë Demokratike sot e ka bërë të qartë ditë për ditë dhe i ka përdorur këto mikrofona dhe atë kamera çdo ditë siç e keni ndjekur për të dhënë të njëjtin mesazh: nuk e pranoj dhe nuk do ta pranoj kurrë si legjitim masakrën zgjedhore të 25 prillit, sepse nuk përfaqëson vullnetin e qytetarëve shqiptarë. Nuk ka bashkëpunim me autorin e kësaj masakre sepse kjo do të na bënte bashkëfajtorë, pra, betejë deri në fund dhe mobilizimin më të madh popullor për të rikthyer demokracinë, për të rikthyer legjitimitetin. Dhe në funksion të kësaj, jemi të gatshëm të bashkëpunojmë me këdo që i dhimbset demokracia në Shqipëri dhe padiskutim na duhet të bashkëpunojmë edhe me aleatët tanë, në funksion të sprapsjes së masakrës zgjedhore”, deklaroi ai. Ndërkohë, pas takimit me strukturat e njësisë nr. 7 në Tiranë, kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale, teksa theksoi se në 13 qershor demokratët do t’i japin një përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi. “Në 13 qershor demokratët do t’i japin një përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi: Ne nuk dorëzohemi. Ne nuk heqim dorë nga demokracia. Ne nuk heqim dorë nga Shqipëria. Ne do ta largojmë pakicën që ka ndaluar përkohësisht ndryshimin, që duan dhe meritojnë shqiptarët”, shkruan kreu në detyrë i PD, Lulzim Basha.

Më të lexuarat