BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Basha: Berisha, kapitull i mbyllur i të shkuarës. Ose s’është në vete, ose përpiqet të fshehë humbjen e tij

Basha: Berisha, kapitull i mbyllur i të shkuarës. Ose

Lulzim Basha gjatë një takimi me qytetarët në Kamëz fajësoi ish-kryeministrin Sali Berisha për humbjen e zgjedhjeve të 14 majit.

Basha u shpreh pro vettingut të politikanëve dhe listave të hapura dhe kjo gjë të votohet nga vetë ato në Parlament.

“Çfarëdo që të thonë, nuk kanë për t'i ikur dot një pyetje, apo dy pyetje, apo tre pyetje që unë do t'ua përsëris në çdo takim që do të jem me ju dhe që ju ftoj dhe ju dhe këdo tjetër që t'ua përsëris, edhe gazetarët.

Jeni për vettingun në politikë? Po apo jo? Në qoftë se jeni ejani votojeni në Parlament.

Jeni për listat e hapura? Po apo jo? Në qoftë se jeni ejani votojeni në Parlament.

Jeni për kufizimin e mandatit të kryeministrit? -keni kufizuar mandatin e Presidentit që nuk merr asnjë vendim, dhe nuk kufizoni mandatin e zyrës më të fuqishme që ka Republika?!

Këto janë pyetjet me rëndësi për njerëzit, sa për avazin e vjetër, avazi i vjetër e ka një shpjegim. Në fakt ka dy mundësi: mundësia e parë është që me sulmet ndaj meje po mundohet të heq vëmendjen nga përgjegjësia për humbjen e 14 majit, kjo është mundësia e parë. Mundësia e dytë që nuk përjashtohet, është që ta ketë humbur vet fare, dhe pasi shpartalloi miqtë e jashtëm, po mundohet të zbulojë dhe të shpartallojë dhe armiqtë e brendshëm, domethënë e ka humbur vet. Në çdo rast për mua është kapitull i mbyllur, unë e kam lënë pas tashmë dhe ju ftoj që dhe ju të mos harxhoni kohë më me të. Ne duhet të harxhojmë kohë me të ardhmen, ne duhet të preokupohemi për të nesërmen jo për të djeshmen. E djeshmja nuk do sjell asgjë të mirë”.