BREAKING NEWS

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me
x

Politike

Basha del me apelin e fortë për qytetarët: Janë dy-tre dokumente që qëndrojnë mbi tavolinë, sot kam vetëm një mesazh për ju!

Basha del me apelin e fortë për qytetarët: Janë dy-tre

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ditën e sotme është ndalur në bashkëbisedim me të rinjtë dhe qytetarët në Vilë Bashtovë në Kavajës.

Ndërsa u njoh me shqetësimet dhe problematikat me të cilat  janë përballur të rinjtë në këto 8 vite qeverisje, Basha theksoi se ora e ndryshim po afron.

“Janë ja dy tre dokumente që qëndrojnë gjithmonë mbi tavolinë, njëri është Kushtetuta si edhe lista e mbi 400 të rinjve dhe të rejave që u shoqëruan sepse protestuan për liri dhe zgjedhjet të lira. JU kam thënë para dy vitesh se kur të vijë dita, për secilin për tyre nuk do të lë asnjë mjet pa përdorur që të bëhet drejtësi dhe ata që kanë dhunuar do të përgjigjen një më një sepse ju me protestën tuaj i dhatë shpresë vendit. Në këto 8 vite ato kanë goditur njerëzit më të varfër”, tha Basha, ndërsa shtoi:”Sot kam vetëm një mesazh, me 25 prill më jepni mundësinë mua dhe qeverisë së ardhshme të vendosim drejtësinë nëpërkëmbur këto 8 vite”.

Grida Duma gjatë fjalës së saj deklaroi se vetëm kryedemokratin mund të sjellë një frymë Europiane në Shqipëri.

Më të lexuarat