BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x

Politike

Basha del në konferencë urgjente: Rama po përpiqet që të pengojë ngritjen e tre komisioneve hetimore, nuk do t’a lejojmë. Hetimi i zgjedhjeve të 25 prillit ...

Basha del në konferencë urgjente: Rama po përpiqet që

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat për të diskutuar për siuatën politike dhe aktuale në vend.

Basha shprehet në fjalën e tij: Në aksion politik në shtator kemi kërkuar 3 komisione hetimore, një për masakrën zgjedhore, një për inceneratorët dhe një për çështjen Beccetti.

Ai për masakrën zgjedhore është ngritur dhe pavarësisht përpjekjeve për ta sabortuar vijon dhe ne jemi të vendosur për t’i shkuar deri në fund atë që ka ndodhru me votën e shqiptarëve. Shqiptarët nuk meritojnë shkrirjen e shtetit me partinë. Pa demokraci nuk ka ekonomi, nuk ka punësim. Mbetet prioritet absolut i yni dhe do vazhdojmë. Nuk do lejojmë të ndalet puna e këtij komisioni.

Dy komisionet e tjera po sabotohen nga Edi Rama me pretekste të gënjeshtra. Edhe në këtë rast, siç po përpiqet të sabotojë atë për masakrën zgjedhore dhe nuk ka për t’ia dalë, nuk do ia dalë dhe me dy të tjerët.

Mjedisin e ndosim siç bëjmë gjatë verës që çojmë paratë te inceneratorët. Me të njëjtën lehtësi që i vunë flakën mbetjeve në disa qytete për të ljustifikuar firmat e kryetarëve , me të njëjtën lehtësi mendojnë se mund të ndalin punën e ketyre komisioneve. Mbetjet duan t’i çojnë te inceneratoret.