Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha e la pa post/ Duma: Hyj te njerëzit e besuar dhe do bëj maksimumin

Postuar: 18/01/2019 - 22:32

Deputetja e PD, Grida Duma ishe e ftuar në emisionin ‘Zone e Lirë’ të Arian Çanit, ku është pyetur ndër të tjera edhe mbi mbledhjen e nesërme të Këshillit Kombëtar të PD për zgjedhjen e Kryesisë së re të PD.
 
Duma është shprehur se edhe nëse nuk merr asnjë post në parti, asaj nuk i intereson kjo gjë sepse pavarësisht postit, do të bëjë maksimumin për PD siç ka bërë gjithmonë.
 
“Unë s’kam nevojë për poste në parti. Nëse do votohem nesër në Kryesinë e PD, hyj tek njerëzit e besuar dhe sigurisht që do bëj maksimumin, siç e kam bërë gjithmonë. PD duhet të jetë fituese dhe bëhet vetëm duke lejuar dhe shtuar garën e brendshme. Unë bëj opozitë, nuk besoj se është funksioni partiak ai që i jep motivimin një njeriu. Kam besimin e demokratëve dhe padyshim që duhet të përmbush funksionet e mia”, u shpreh Grida Duma.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 10:16

Kreu i PD, Lulzim Basha nga kisha e Shna Ndout në Laç ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë ditën e Pashkës.

Postuar: 21/04/2019 - 09:50

Partia e re “Bindja Demokratike“, e sapokrijuar do të marrë pjesë në zgjedhjet loka

Postuar: 21/04/2019 - 09:43

Deputeti Myslim Murrizi, i cili u përjashtua nga Partia Demokratike pasi nuk pranoi të digjte man

Postuar: 21/04/2019 - 09:20

Ish-kryeministri Sali Berisha rrezikon të burgoset nëse do të tentojë ndonjë nga skenarët e tij d

Postuar: 21/04/2019 - 09:10

Zgjedhjet vendore pritet që të shënojnë fundin e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Postuar: 21/04/2019 - 08:51

Kolegji i Posaçëm i Apelimit po mban peng shqyrtimin e çështjes së kryetarit të Gjykatës së Lartë