BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Politike

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i

Kryedemokrati Lulzim Basha është shprehur mbrëmjen e sotme se përjashtimi i Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD-së u bë për 2 arsye, njëra etike dhe tjetra politike.

Ai u shpreh se Berisha po vendos interesin e tij personal përballë interesit të PD dhe demokratëve, teksa shtoi se përjashtimi i Berishës ishte i pashmangshëm, ashtu siç është edhe përballja me ish-kryeministrin.

“Sot ndihem më shumë përgjegjës për fatin e PD, të demokratëve dhe shqiptarëve. Ajo që quani përballje me Sali Berishën, është diçka e pashmangshme. E rëndësishme është që gjithsecili të ketë të qartë motivet e palëve. Motivi im është interesi i PD dhe demokratëve, përballë interesave personale të Sali Berishës.

Ishte një vendim i pashmangshëm, për dy arsye, një etike dhe tjetra politike. Arsyeja etike që duhet të dominonte, është standardi i vendosur nga PD, i ndjekur dhe i përforcuar nga Sali Berisha, ku në rastet e politikanëve të tjerë të shpallur “non grata”, kemi argumentuar se kjo përbën bazë për t’i ndaluar përfaqësimin publik. Përtej këtij standardi, është një tjetër motiv, përgjegjësia e kryetarit të PD-së”, tha Basha në Real Story.

Më të lexuarat