Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha i dërgon mesazh Ramës dhe i vë ultimatum: Ke kohë deri më...

Postuar: 12/02/2019 - 12:59

Kreu i Partisë Demokratike ka vazhduar turin e vizitave me banorët, ndërsa ditën e sotme ka takuar nga afër qytetarët e Pogradecit.

Nga Pogradeci Basha tha se në këtë qytet janë mbyllur 500 biznese, për shkak të taksave të larta dhe për këtë arsye kreu i PD-së i bëri thirrje të mblidhen në Tiranë më 16 shkurt dhe të rrëzojnë qeverinë.

‘Nuk e kisha pritur kur nisa këtë tur bashkëbisedimi që në një kohë fare të shkurtër, qytetet do të ktheheshin në mitingje si këto. Në këtë qytet sot shoh krizën totale që ka pllakosur, shoh që 500 biznese janë mbyllur, 1 në 4 biznese kanë mbyllur dyert për shkak taksave të larta, janë mbyllur për shkak të varfërisë që ka plakosur në xhepat e pogradecarëve.

Ai i ka tradhtuar qytetarët e Pogradecit, ai premtoi subvecione për bizneset, premtoi 3000 vende pune dhe dërgoi 500 të rinj jashët shtetit. Ai nuk e ka lidhur fatin me njerëzit ndaj shkel ditë për ditë kushtetutën dhe ligjet, 500 biznese të mbyllura, ¼ e bizneseve të mbyllura që do të thotë 500 familje pa punë.

Nga Porgradeci dua t’ja them qartë, nuk je kryeministri i Shqiptarëve, je kryehajdut, je trafikant. Deri më 15 shkurt ke kohë të hapësh rrugë se më 16 shkurt populli do të të trajtojë si kryehajdut. Ju garantoj se 16 shkurti do të jetë dita kur të kthehet demokracia europiane, do të jetë dita kur qytetarët nuk do ta kenë më frikë qeverinë, por do të jetë dita kur qeveria do t’i ketë frikë qytetarët. Por duhet të jemi të vendosur që kështu si jemi mbledhur sot, të mblidhemi në Tiranë më 16 shkurt. Ky është një kryeministër që ka mbrojtur ata që duhen dërguar në burg dhe ka futur në burg qytetarët e pafajshëm’, tha Basha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 23:27

Debatet e kryetares së LSI Monika Kryemadhi me panelistët e ftuar në “Open” është përplasur me moderatoren Eni Vasili, e më pas me gazetarin Alban Dudushi, analistin Besar Kadia dhe në fund me Carlo Bollin

Postuar: 12/12/2019 - 23:06

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka komentuar vendimin e Senatit të Zvicrës për hapjen e bankav

Postuar: 12/12/2019 - 22:56

Inxhinieri Arben Meçe, pasi debatoi me Aulon Kalanë në emisionin "360 Gradë, u përplas edhe

Postuar: 12/12/2019 - 22:40

Monika Kryemadhi ka thënë mbrëmjen e sotme se LSI e ka zgjedhur atë si kryetare pasi ajo ka bërë

Postuar: 12/12/2019 - 22:37

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi duke diskutuar me ekonomistin Besa

Postuar: 12/12/2019 - 22:24

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka zbuluar ‘sekretet’

Postuar: 12/12/2019 - 22:04

Aktivisti Aulon Kalaja tha në emisionin "360 Gradë" se situata e qytetarëve të mbetur t