Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha i pandehur për falsifikim/ Reagon kryetari i FRPD-së: "What the f...” ishte kjo akuzë qesharake!

Postuar: 08/11/2019 - 20:13

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi ka komentuar akuzën për falsifikim për kreun e PD-së, Lulzim Basha. Ai shprehet se ka marrë fund përralla me para ruse dhe me pastrime parash.

Këlliçi shkruan:

“Perralla e Edi Kajmakut dhe Taulant Yaris mbaroi sot! Nuk ka as agjente ruse e as financim te dyshimte. Koka e krimit te organizuar ne Shqiperi doli lakuriq, si me mashtrimin e tij ashtu dhe me faktin se po e perdor prokurorine per larje hesapesh te bandave qeveritare dhe per te goditur kundershtarin politik.

Sot kur mbushen 9 vite nga vendimi per liberalizimin e vizave, proces i udhehequr nga Lulzim Basha, ky vendim eshte deshmia me e qarte se kush do ta beje kete vend, kush do ti prije rinise drejt te ardhmes qe meriton! Pa asnje dyshim eshte Lulzim Basha lideri me proeuropian dhe amerikan qe ka vendi! Per Edi Ramen dhe banden e tij mund te them vetem: “what the f...” ishte kjo akuze qesharake!”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2019 - 14:35

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka njoftuar një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp në orën 18:30.

Postuar: 22/11/2019 - 14:34

Vendi po kalon një krizë të thellë politike, ku ringritja e Gjykatës Kushtetuese është kthyer në

Postuar: 22/11/2019 - 14:21

Shorti për zgjedhjen e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, do të realizohet nga Institucioni i Pr

Postuar: 22/11/2019 - 14:11

Presidenti Ilir Meta takoi mesditën e sotme anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi, i shkar

Postuar: 22/11/2019 - 13:49

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar videon e publikuar nga kryeministri Edi Rama në të cil

Postuar: 22/11/2019 - 13:39

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju rikthye sot sulmeve ndaj përfaqësuesve ndërkombëtarë lidhur m

Postuar: 22/11/2019 - 13:33

Gjyqtari i Kushtetueses, dekretuar nga Presidenti Ilir Meta, Besnik Muçi është ftuar në një takim