BREAKING NEWS

Ku qëndron ngërçi për Reformën Zgjedhore? Ja 3 pikat e nxehta që po mbajnë pezull marrëveshjen PS-opozitë pavarësisht presionit të SHBA dhe BE

Ku qëndron ngërçi për Reformën Zgjedhore? Ja 3 pikat
x

Politike

Basha jep alarmin: 4 efektivë të Policisë së Shtetit pozitiv me koronavirus

Basha jep alarmin: 4 efektivë të Policisë së Shtetit pozitiv

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaraur se katër efektivë të policisë kanë rezultuar me koronavirus.
Ai ka kritikuar qeverinë për numrin e ulët të testeve që kryhen për gjurmimin e përhapjes së koronavirusit, Basha tha se sipas “një informacioni që i ka mbërritur këtë mbrëmje”, katër policë kanë rezultuar me koronavirus.

“Ne për çdo të infektuar bëjmë katër testime, ndërkohë që mesatarja është 12. Shqipëria është shumë mbrapa me testime. Katër efektivë të policisë së shtetit kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Ata kanë qenë në punë, kanë takuar sa e sa njerëz”, u shpreh Basha në emisionin “Opinion”.