Politike

Basha jep paralajmërimin e fortë: Ja çfarë ndodh nëse Rama merr një mandat të tretë!

Basha jep paralajmërimin e fortë: Ja çfarë ndodh nëse

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pasditen e sotme kaq qenë në Vaqarr ku është takuar me banorët e kësaj zone.

Sipas Bashës, nuk ka gjë më të rrezikshme për shqiptarët sesa një mandat i tretë për kryeministrin Edi Rama.

“Ajo që do bëjmë të mundur me 25 prill është ndryshimi. A është demokraci që Vaqarri, Ndroqi dhe Peza të jetë shtojcë? Sigurisht që jo. Do ja kthejmë autonominë vendore që të zgjidhni ju. Se nuk mund të rrijë kryetari. Kjo dramë duhet të marrë fund. Secili ka një votë. Përgjegjësinë për atë votë e keni ju, përdoreni dhe ju ftoj të votoni për nr 9. Do kemi një drejtësi funksionale. Duke nisur nga unë deri tek të tjerët nëse bëjnë shkelje të gjithë para drejtësisë.”-tha Basha.

Basha u shpreh gjithashtu se shqiptarët do të jenë në rrezik nëse Rama merr mandatin e tretë.

“Nuk ka rrezik më të madh për shqiptarët sesa një mandat i tretë i Edi Ramës” tha Basha.

Më të lexuarat