Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha: Kthehemi në Kuvend vetëm nëse arrijmë në një pakt kombëtar

Postuar: 20/03/2017 - 22:22

Gjatë lidhjes direkte me emisonin “Tonight” me Ilva Taren, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, tha se e vetmja mënyrë për të hyrë në parlament është arritja e një pakti kombëtar për zgjedhje të lira e të ndershme. 

“Kthehemi në parlament vetëm nëse ka një pakt kombëtar për zhvillimin e zgjedhjeve të lira e të ndershme”, – tha Basha.

I pyetur se ç’nënkupton me “pakt kombëtar”, Basha tha se nënkupton arritjen e ngritjes së një qeverie teknike me përfaqësi nga e gjithë politika, si mënyra e vetme për të patur zgjedhje të lira e të ndershme. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/03/2017 - 21:58

Analisti Ben Andoni duke folur për rolin e partive politike, tha në “Tonight Ilva Tare” në Ora News se pas viteve ’90 me shkrirjen e strukturave të Partisë së

Postuar: 22/03/2017 - 21:48

Protesta e opozitës do të vazhdojë deri në fund dhe kokëfortësia e Ramës do t’i kushtojë shumë atij.

Postuar: 22/03/2017 - 21:41

Protesta e opozitës do të vazhdojë deri në fund dhe kokëfortësia e Ramës do t’i kushtojë shumë atij.  Kështu u shpreh deputeti i PD, Gent Strazimiri në studion e lajm

Postuar: 22/03/2017 - 21:36

Në ditën e 33-të të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme, në Sheshin e Lirisë pati një diskutim dhe reflektim për 22 Marsin 1992, ku 25 vite më parë shqiptarët rrëzuan m

Postuar: 22/03/2017 - 21:26

Deputeti i Partisë Demokratike, Gert Bogdani e ka cilësuar si antinjerëzor gjestin e Kreut të Bashkisë Erion Veliaj i cili shfaqet me një fëmijë që qante në krahët e tij për vël

Postuar: 22/03/2017 - 21:23

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi u bën thirrje atyre që duan të kandidojnë për deputet në siglën e Partisë së tij.