BREAKING NEWS

Rreziku nga koronavirusi, doktori italian zbulon si mund të përballohet kjo epidemi

Rreziku nga koronavirusi, doktori italian zbulon si mund të
x

Politike

Basha lajmëron lëvizjet e shtatorit: Me të gjitha format dhe mënyrat

Basha lajmëron lëvizjet e shtatorit: Me të gjitha format dhe

Lulzim Basha ka lajmëruar lëvizjet që do të bëjë opozita në muajin shtator. Kreu i PD-së lajmëroi se do ët luftojë qeverinë me çdo forcë dhe çdo mënyrë.

Në një intervistë për Syri Tv, Basha theksoi se muaji shtator do ta rikthejë fuqishëm opozitën.

Ndër të tjera kreu i opozitës u shpreh se kryesorja është që shqiptarëve t’u garantohet liria e zgjedhjes dhe vota e lirë.

Pjesë nga Intervista

Pyetje; Zoti Basha, çfarë do bëni në shtator?

Basha: Shtatori po vjen, do të vazhdojmë betejën tonë, me të gjitha format dhe mënyrat.

Pyetje: Duke iu gëzuar 85 %?

Basha: Duke bindur çdo faktor se rruga përpara është ajo e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në një ditë me zgjedhjet kushtetuese vendore, duke bashkuar të gjithë shqiptarët e ndershëm në një betejë që shkon përtej sinoreve politike të opozitës, por shkon drejtpërdrejt tek pragu i shtëpisë së çdo shqiptari.