BREAKING NEWS

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në disa qytete të vendit, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri, ndihet në
x
BREAKING NEWS

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, zbardhen detaje nga dosja që e ka fundosur

U shpall në kërkim, arrestohet pas disa orësh ish-kreu i
x

Politike

Basha me tone të forta ndaj Ramës: Ia ke kaluar Berishës në të gjitha veset e këqija

Basha me tone të forta ndaj Ramës: Ia ke kaluar Berishës në

Replika mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit.

Pas akuzave nga kryeministrit në drejtim të Bashës, kryetari i PD-së u shpreh se Rama ia ka kaluar në vese Sali Berishës (këtë të fundit megjithatë nuk e përmendi me emër, por e quajti “usta”).
Në replikë, Basha deklaroi: “Ata pak studentë të psikologjisë që mund ta kenë ndjekur fjalë e dinë se për çfarë fenomeni bëhet fjalë. Quhet projektim, e ka mendjen dhe zemra i rreh për ‘ustain’ (Sali Berishën) që ia ka kaluar në të gjitha veset e këqija, por nuk i është afruar në veprat e mira, por për sa i përket veseve të këqija ja ka kaluar 500 herë”.

Më tej, Basha tha se familjet shqiptare nuk kanë bukë në tryezë, ndërsa Rama flet për satelitë. Kryeministrin, Basha e quajti “nëna dhe baba e kokainës”.