BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

Basha mesazh “Trekëndëshit të Bermudës”: Absurde që flasin për bluzën time në vend që të flasin për listat e hapura, fakti që i ikin debatit do të thotë se kanë frikë nga vota e qytetarëve

Basha mesazh “Trekëndëshit të Bermudës”: Absurde

Lulzim Basha është ndalur sërish dje në një takim me të rinjtë në Tiranë, ku ndër të tjera ka thënë se ka preferuar ti nisë takimet e tij pikërisht me të rinjtë, të cilët sipas tij, treguan se më 14 maj vota nuk blihet, gjë e treguan me braktisjen masive të votimeve. Por mes të tjerash zoti Basha, i cili është piktura nga partnerët ndërkombëtarë si e ardhmja e politikës shqiptare ka dhënë edhe disa mesazh për të ashtuquajturin, “Trekëndëshin e Bermudës”, Rama-Meta-Berisha: “Të krijojmë ortek qytetar të papërballueshëm për këtë grup politik, ta kuptojnë se është me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, duhet t’i rikthehemi serish Kodit Zgjedhor. Duhet të kumbojë zëri i qytetarëve, të prirë nga rinia. Të bashkojmë vullnetet e qytetarëve kudo ku janë, në 2025-të kërkojmë lista të hapura. Duke filluar që sot. Edhe debatet politike, merren me gjithçka përveçse me tre propozimet. Djallëzitë politike të heqë mendjen e qytetarëve lidhur me temat që lidhen me fatet e njerëzve. Flasin për bluzën time në vend që të flasin për listat e hapura, për kufizim mandatesh dhe vetingun e politikanëve. Të mbajmë vëmendjen për çështje që janë me rendësi për njerëzit.  Debati sot është:  A jeni për listat e hapura? Po apo jo? A jeni për vetingun në politikë? Po apo jo? A jeni për kufizimin e mandateve? Po apo jo? A jeni për një President të Republikës kukull, apo për një President të Republikës me kompetenca të plota kushtetuese, siç ishte para 2008-ës, para se ju zotërinj ta asgjësonit? Po apo jo? Fakti që ikin debatit do të thotë se kanë frike. Duhet të imponojmë debat qytetar për problemet e qytetarëve. Të përbuzim skemat e tyre dhe tallavanë e tyre. 2025 nuk është afër, por as larg nuk është. Duhet të japim formë sot një bashkimi qytetarësh. Na bashkon halli i një demokracie të marrë peng. Të çlirojmë demokracinë. Të majtë dhe të djathte të bashkohemi, të çlirojmë votën e qytetarëve. Vota e qytetarëve është në kafaz prej 2008-ës.”.

Më të lexuarat