BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Politike

Basha: Momenti që 4 shtetet anëtare të NATO-s të njohin pavarësinë e Kosovës

Basha: Momenti që 4 shtetet anëtare të NATO-s të njohin

Kryedemokrati Lulzim Basha i ka bërë sot thirrje 4 shteteve anëtare të NATO-s, që të njohin pavarësinë e Kosovës. Përmes një lidhje skype për emisionin Open , lideri demokrat tha se Shqipëria duhet të jetë në krah të Kosovës, dhe të japë mbështetjen e pakushtëzuar.

“Ka vetëm një përgjegjës, kjo dihet fare mirë, e di dhe SHBA dhe BE. Përgjegjës është Serbia. Kërkohet sabotim i procesit të dialogut. Përgjegjës është zoti Vuçiç. Nuk i komentoj në këtë format qëndrimet e Kurtit, pasi ia përzgjedh vetë. E rëndësishme në këtë moment që të njihet nga 4 vendet anëtare të NATO-s, të pavarësisë së Kosovës. Ky është momenti, që në një krizë të tillë, vë në dukje se sa e brishtë është situata dhe kjo situatë mund të dilte jashtë kontrollit. Por edhe mund të ndodhë, pasi situata nuk i dihet, mund të dalë jashtë kontrollit. Thirrja e imja, e PD është njohja e pavarësisë së Kosovës nga këto 4 shtete të BE. Detyra e qeverisë së Kosovës, është që të bëhet faktor për përbashkim.

Detyra e Shqipërisë është që të jetë në mbështetje të Kosovës, të japë mbështetje për çfarëdo ka nevojë Kosova. Të mos bëjë asgjë pa koordinim me Kosovën. Kjo është detyra e Shqipërisë. Në çdo situatë, në veçanti dhe në një situatë si kjo. Detyra e Shqipërisë është që të qëndrojë në krah të Shqipërisë dhe mos të bëjë asgjë kundër saj. Synimet e Serbisë ndaj Kosovës, që është të pushtojë territoret. Ky është një projekt serb, një shkatërrim i arkitekturës së sigurisë në të cilën ka investuar NATO, është qëllim i qartë i Putinit, për të destabilizuar Ballkanin.”, tha Basha.Më të lexuarat