Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha ndez ‘luftën’ me Rrajat, i drejtohet me tone të ashpra djalit të deputetit socialist: Do ta shohësh ti dhe gjithë soji e sorollopi yt!

Postuar: 08/11/2019 - 23:50

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është treguar i ashpër me deklaratat, ku duket sikur janë për   djalin e deputetit socialist Rrahman Raja, Rexhepit, i cili i tha kryedemokratit një vit më parë kur u arrestua se “do shihemi në zgjedhje”.

“Rama ia ka lënë pushtetin në dorë Rrajave, ata bëjnë gjithçka, dhe kur vijnë zgjedhjet del Rraja dhe më thotë “do shihemi në zgjedhje”. Unë dua t’i them sot atij, do ta shohësh ti, dhe gjithë soji e sorollopi yt. Kjo betejë nuk bëhet për Bashën, por për të gjithë shqiptarët, dhe mjerë ata që kësaj rradhe do guxojnë të prekin votën e shqiptarëve,” deklaroi Basha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 19:18

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se në mjedisin politik shqiptar ekzistojnë edhe faktorë anti-shqiptarë.

Sipas saj Edi Rama ka kapur shtetin, duke e dërguar vendin në një gjendje të rëndë.

Postuar: 15/11/2019 - 19:16

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat nga selia blu deklaroi se

Postuar: 15/11/2019 - 18:44

Kryetarja e LSI-së Monika u uroi suksese anëtareve të reja të Gjykatës Kushtetuese duke shtuar se

Postuar: 15/11/2019 - 18:38

Basha u premtoi fermerëve se do jenë 50 milionë euro në dispozicion për mbështetje infrastrukturo

Postuar: 15/11/2019 - 18:31

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka dhënë një intervistë për Zërin e Amerikës.

Postuar: 15/11/2019 - 18:28

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi komentoi situatën politike në vend.