Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha nuk ndalet, nxjerr emra të tjerë përveç Valdrin Pjetrit, ja kryebashkiakët socialistë të lidhur me krimin: Pjesë e bandës së Ymer Lalës

Postuar: 14/08/2019 - 13:47

Në një konferencë për shtyp, kreu i PD, Lulzim Basha deklaroi se Rama po përpiqet të shesë Valdrin Pjetrin.

Basha e ka cilësuar këtë si propagandë, pasi siç theksoi kryedemokrati ishte vetë ai që e dërgoi Vladrinin në Shkodër.

'Sot ka një përpjekje të shfrenuar për ta shitur Valdrin Pjetrin. Rama I pari e shiti menjëherë dhe sot  ka lëshuar mercenarët në media që ta sulmojnë. Janë ata që i bënë propagandë Shkodrës me muaj , ata që i hynë me dhunë Shkdorës për t’i imponuar Valdrin Pjetrin, sot, befas, kanë zbuluar se Valdrini nuk qenka më i denjë për Shkodrën', tha Basha mes të tjerash.

Fjala e Bashës:

“E para: Rasti i tij nuk është i shkëputur, sot një pjesë e mirë e bashkiakëve që Rama iu imponoi me dhunë shqiptarëve janë me të kaluar kriminale ose lidhje aktuale kriminale.

Pjerin Ndreu në Lezhë i nxjerrë nga lista e zeze e ambasadës amerikane për përshirje në trafiqe kur punonte në polici, u rikthye deputet me Ramën. U kap me dosjen 184 ku dëgjuat përgjimet se si bën presion për mësuesit nëse nuk votojnë në Dibër për PS

Valbona Sako në durrës është e përshirë në vjedhjen e votave në bashkëpunim me krimin dhe përfaqësues të bandës Dako-Avdylaj, me familjarë eksponentë të rëndësishëm të drogës.

Artur Bushi në Krujë i dënuar për trafik dorgë, njësoj si Valdrin Pjetri.

Agim Kajmaku në Vorë, me dy identitete dhe përfshirë në aktivitete të paligjshme në Greqi

Dionis Ymeraj në Dibër, më të shkuar kriminale, në hetim për korrupsion i përfshirë në vjedhjen e votave, në bandën e Ymër Lalës.

Rakip Suli i ndjekur në konflikt interesi si deputet ku fitonte miliona euro me qira e kontrata,

Tërmet Peci i ndjekur personalisht nga prokuroria për qindra kg kanabis”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 09/12/2019 - 15:09

Sot zyrtarisht është pushim pasi 8 dhjetori, dita e rinisë qëlloi ditën e diel. Por Kryeprokurori e ka shfrytëzuar ditën e pushimit, për tu rikthyer në ish zyrën e tij, tek Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Postuar: 09/12/2019 - 15:00

Tërmeti 6.4 ballë i 26 nëntorit në Shqipëri iu mori jetën 51 personave, ndërsa me qindra banorë m

Postuar: 09/12/2019 - 14:51

Ministrja Elisa Spiropalit tha se tashmë është koha që të bashkohen me opozitën për këtë fatkeqës

Postuar: 09/12/2019 - 14:20

Ministrja Elisa Spiropali ka hetimet e hapura për ndërtuesit dhe cilësinë e ndërtimeve në zonat m

Postuar: 09/12/2019 - 13:43

Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë me dije s

Postuar: 09/12/2019 - 13:25

Kryeministri Edi Rama u shpreh ditën e djeshme se kryetari i PD-së Lulzim Basha bëri një gabim të

Postuar: 09/12/2019 - 12:58

Me të marrë detyrën e kryeprokurorit, Olsian Çela u ndal edhe tek situata në vend pas tërmetit sh