BREAKING NEWS

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron jetë e mitura

Banesa në Gjirokastër u përfshi nga flakët, ndërron
x
BREAKING NEWS

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë

E veshur kuq e zi, ambasadorja e SHBA jep mesazhin e FUQISHËM nga Vlora:
x
BREAKING NEWS

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush ndërmerr rreziqe të mëdha, dëshmitë e para

Varianti Omicron, "simptoma të pazakonta", si ta njohim dhe kush
x
BREAKING NEWS

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin, paralajmëron momentin e shumëpritur nga shqiptarët: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që...

“Më në fund”, Spartak Ngjela del me mesazhin,
x
BREAKING NEWS

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet emocionuese dhe jep mesazhin e FUQISHËM

“Isha atje edhe unë”, Kreshnik Spahiu publikon pamjet
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej drejt Tiranës, reagon Policia

Aksidenti në Rinas/ Humb jetën pacientja që po transportohej
x
BREAKING NEWS

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i njohur plas ‘bombën’ për Presidentin: Ja si Ilir Meta vidhte lekët me thasë!

“I kam parë me sy vetë disa herë”/ Ish-ambasadori i
x
BREAKING NEWS

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër kthesë, kamerat e sigurisë rrëzojnë truprojën dhe zbulojnë të vërtetën, hidhet dritë mbi atë çfarë ndodhi në orët e vona

Aksidenti me eskortën e Berishës/ Ngjarja merr një tjetër
x

Politike

“Basha po kërkon pakt me Ramën”, Kadilli nxjerr prapaskenat nga selia blu: Se kush ka hyrë dhe ka dalë në kafe me Berishën...

“Basha po kërkon pakt me Ramën”, Kadilli nxjerr

Fatbardh Kadilli ka komentuar sot në emisionin ‘Breaking’ ndryshimet kushtetuese që kërkon Lulzim Basha në emër të PD-së.

Sa i përket Vettingut në politikë, ish-rivali i Bashës për kreun e PD-së,  Kadilli u shpreh se është një nismë  po synohet që të largohen të tjerët, që janë kundërshtarët e tyre.

"Është një debat i pavlerë, moralisht, shterpë, që i duhet Bashës një gjë e tillë. Nëse duam që shtetin e kemi, ILDKP i ka strukturat, mjafton të hysh në shtëpinë e tyre bëj një listë top listë. Merr njerëzit më të përfolur i kontrollon me SPAK dhe ILDKPKI. Kemi strukturat nuk kemi pse ia ngarkojmë SPAK", tha Kadilli.

Për Kadillin përmes vettingut në politikë Basha synon kontrollin e PD-së, e këtë po kërkon ta realizojë qoftë edhe më një marrëveshje me Ramën.

"Basha kërkon të ruajë kontrollin e PD, i duhet tani firma e vula e tij, i duhet që edhe në bashkëpunim me Ramën për të vendosur se kush do të jetë listë, se kush ka hyrë dhe del në kafe me Berishën", tha Kadilli, duke riktheksuar se nisma është nevojë utilitare për të qenë prezent në politikë.