Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha prezanton platformën Antimafia dhe jep paralajmërimin e fortë

Postuar: 24/09/2018 - 11:39

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka nisur prezantimin e platformës kundër korrupsionit dhe oligarkisë për çlirimin e ekonomisë.

“Kjo që do të bëjmë sot është më shumë se denoncimi, - paralajmëroi kryetari i opozitës Lulzim

 Ne do të prezantojmë platformën Antimafia që propozon mekanizmin ligjor dhe institucional për evidentimin, sekuestrimin e pasurive të personave publikë dhe private të përfshirë në afera korruptive tendera, koncensione, PPP.Nëse një grusht njerëzish përfitojnë gjysmën e fondeve publike në mënyrë jotransparente për afera që nuk sjellin asnjë përfitim publik, thënë ndryshe shërbimi më i madh është të kthejmë kushtet e konkurencës së ndershme, zbatimin e e ligjit” tha Basha.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/12/2018 - 11:55

Në një kohë kur sot disa fakultete publike në Tiranë dolën në një përfundim se protestat do të vijojnë në janar, vjen një përgjigje nga kryeministri Edi Rama.

Postuar: 19/12/2018 - 11:53

Ka nisur me debat takimi i kryeministrit Rama me studentët e Universitetit të Vlorës.

Postuar: 19/12/2018 - 11:39

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me studentë dhe pedagogë të Univeristetit të Vlorës.

Postuar: 19/12/2018 - 11:38

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka shkuar për të dialoguar me studentët e Universitetit të Vl

Postuar: 19/12/2018 - 11:36

Zgjidhet kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Postuar: 19/12/2018 - 11:30

Kryeministri Edi Rama po organizon një takim me studentë dhe pedagogë të Univeristetit të Vlorës.

Postuar: 19/12/2018 - 11:28

Kryetarja e Aleancës Kuqezi Lumturi Ratkoceri ka hedhur akuza të forta në drejtim të kreut të PD-