Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha-Ramës: Shantazheve tuaja iu përgjigjemi me qëndrim demokratik

Postuar: 10/04/2017 - 18:51

Kreu i PD-së Lulzim Basha i është përgjigjur pasditen e sotme deklaratave dhe akuzave të Edi Ramës, duke u shprehur  se shantazheve i japin përgjigje me qëndrime demokratike.

“Ftesa jonë, t'i japim fund krizës me dialog. Zgjidhja do të vëijë nëpërmjet zgjedhjeve të lira dhe të ndershme. Shantazheve iu përgjigjemi me qëndrim demokratik dhe kjo lëvizje është me kauzë europiane, të panegociueshme”, është shprehur Basha.

Sipas tij, qëndresa i tejkalon kufijtë politikë. “Falënderoj aleatët dhe të gjithë ata që na mbështesin”, është shprehur Basha gjatë fjalës së tij.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:55

Lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit të Kosovës, ka reaguar edhe avokati Spartak Ngjela.

Postuar: 19/07/2019 - 23:54

Avokati Spartak Ngjela, duke komentuar zhvillimet e reformës në drejtësi dhe ngritjen e instituci

Postuar: 19/07/2019 - 23:26

Kreu LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar gjest shtetari vendimin e kryeministrit kosovar Ramush

Postuar: 19/07/2019 - 22:58

Avokati Spartak Ngjela tha se Sali Berisha duhet të ndërrojë lidershipin e Partisë Demokratike pa

Postuar: 19/07/2019 - 22:51

Deputetja e PD-së Rudina Hajdari ka reaguar për miratimet e dy ligjeve në kuvend për Reformën në

Postuar: 19/07/2019 - 22:00

Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha ka zhvilluar një takim në sheshin e qytetit

Postuar: 19/07/2019 - 21:50

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës Voltana Ademi thotë se padia e bërë nga Shoqata e Bashkive në G