Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha refuzoi paktin për zgjedhjen e Prokurorit, Rama: Rifilloi avazi, këta s’dëgjojnë SHBA dhe BE

Postuar: 07/12/2017 - 18:04

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas përgjigjes së kreut të PD-së lidhur me zgjedhjen e kryeprokurorit të ri.

Basha theksoi më herët  se i vetmi “pakt” që ka nevojë Shqipëria është pakti për Kushtetutën dhe shtetin ligjor duke shtuar se mbështet 4 kushtet e vendosura nga Bashkimi Europian. Por kryeministri thotë në statusin e fundit në Facebook se Basha rifilloi avazin dhe nuk do dialog.

“Rifilloi avazi!Jo ne, po edhe SHBA/BE e kanë gabim! Dhe prapë s’duan as dialog kur u thua votat ne i kemi po duam zgjidhje të përbashkët”-thotë Rama në statusin e tij. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 15

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2018 - 10:20

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta kanë hedhur dje letrat në tavolinë sa i takon debatit për dekretimin e Sandër Lleshit ministër të Brendshëm.

Postuar: 13/11/2018 - 10:10

Kryeministri Edi Rama iu kundërpërgjigj dje Presidentit të Republikës, Ilir Meta në lidhje me pik

Postuar: 13/11/2018 - 10:00

Kolegji i Pavarur i Kualifikimit ka dhënë dje sinjale se numri i gjyqtarëve dhe prokurorëve që do

Postuar: 13/11/2018 - 07:52

Bashkimi Europian ka rritur presionet ndaj qeverisë sa i takon realizimit të kushteve me qilim ha

Postuar: 13/11/2018 - 07:50

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi dje se konflikti midis Presidencës dhe Kryemini

Postuar: 13/11/2018 - 07:47

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit Bujar Leskaj ka zhvilluar një vizitë në Kroaci, ku ka n

Postuar: 13/11/2018 - 07:44

Faktori ndërkombëtar po e shton dita-ditës dozën e presionit ndaj Presidentit të Republikës, Ilir