Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha replikon Mustafajn për PD gjatë homazheve në nder të Azem Hajdarit

Postuar: 12/09/2018 - 12:18

Pas simpoziumit dhe ekspozites “Endrra e Azemit: Shqiperia si Europa” demokratët, presidenti Meta, përfaqësues të trupave diplomatike të akredituar në Tiranë, familjarë dhe miq bënë homazhe pranë memorialit të Azemit. 

“Pushteti i lidhur me krimin është pengesa për ëndrrën e Azemit Shqipëria  si gjithë Europa” tha kryetari i PD-së Lulzim Basha duke i kthyer në mënyrë indirekte përgjigje Besnik Mustafajt i cili para tij lexoi letrën imagjinare që do i kishte shkruar Azemit
Ndër të tjera Mustafaj shkruante “ PD nuk është aty ku historia e kërkon dhe ku do e donte Azemi për ti dhënë zë politik kësaj pakënaqësie popullore duke mishëruar atë që është jetike sot, shpresën e njerëzve dhe për ti udhëhequr këta njerëz drejt përmbushjes së ëndrres tënde, për ta bërë Shqipërinë si të gjithë Europa.”

Basha tha se “duhet të zotohemi që do të pastrojmë politikën nga krimi.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/02/2019 - 20:01

Deputeti demokrat, Edi Paloka nuk i ndahet Kryeministrit Rama.
 
Ai paralajmëron Ramën dhe shkruan se protesta nuk ka mbaruar dhe se ajo vetëm sa ka filluar. 
 

Postuar: 16/02/2019 - 19:23

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar protestën e  opozitës.

Postuar: 16/02/2019 - 19:07

Pas përfundimit të protestës së ditës së sotme, e cila ka zgjatur 5 orëve në përpara Kryeministri

Postuar: 16/02/2019 - 19:05

Deputeti socialist Pjerin Ndreu, tha se protesta e opozitës dështoi turpshëm, duke shtuar se nuk

Postuar: 16/02/2019 - 18:50

Nënkryetari i PD-së, Edmond Spaho ka reaguar ashpër pas protestës së opozitës.

Postuar: 16/02/2019 - 18:34

Zv.kryemistri Erion Braçe ka reaguar pas protestës së opozitës përpara Kryeministrisë.Ai ka bërë

Postuar: 16/02/2019 - 18:34

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla  në fjalën  e tij theksoi se ndryshe n