BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

Basha shigjeton Berishën: Aleanca me te keqen nuk ‘pjell’ asgjë të mirë, momenti të kuptojmë që bashkimi nuk vjen si diçka mekanike por duhet të vij rreth vlerave

Basha shigjeton Berishën: Aleanca me te keqen nuk ‘pjell’

Lulzim Basha nga Elbasani tha se bashkimi i PD u kthye në një flamur për interesa personale, duke shigjetuar kështu Sali Berishën, aleancën dhe bashkimin e cilësoi si një e keqe që nuk pjell asgjë të mirë. Gazeta po pasqyron një pjesë të fjalës së Bashës për këtë çështje: “Mora pak kohe për te reflektuar dhe menduar; për te pare përtej asaj qe ndodhi ne PD, se çfarë nuk funksioni dhe cila është përgjegjësia ime. Iluzioni se mënyra me e mire pas daljes ne opozite te PD ne vitin 2013, për tu rikthyer ishte te ruanim me çdo kusht kompaktësinë e numrave. Kjo na u kthye ne një “sëmundje” mua dhe bashkëpunëtorëve te mi, qe për hir vlerës se perceptuar te një individi te mbyllnim sytë para korrupsionit te atij individi. Kjo do te thotë qe ne vend qe te pastroheshim nga njerëzit qe me korrupsionin e tyre na shkaktuan kosto te jashtëzakonshme imazhi dhe besueshmërie, kosto elektorale. I mbajtëm aty dhe vazhduam t’i kishim edhe ne pozita drejtuese, nisur nga kalkulime elektorale dhe jo morale. Kjo na ka dëmtuar rende. Sot ndodhemi para të njëjtës dileme. Sot dëgjoni thirrje për bashkim. Demokratët nuk u ndanë sepse donin te ndaheshin. U ndamë në një flamur të rreme, kauze te rremë, për interesa personale. Ndarja nuk është parimore. Ata qe nuk u larguan për parime. Ne që qëndruam, qëndruam për parime.

Tani qe gjerat janë qartësuar, tani ata qe e bene këtë lufte për parime te rreme, e korren rezultatin e kësaj lufte te rreme. Për fat te keq me kosto te jashtëzakonshme për PD dhe Shqipërinë. Tani qe u kuptua qe aleanca me te keqen nuk “pjell” asgjë te mire, tani është momenti te kuptojmë qe bashkimi nuk vjen si diçka mekanike, por duhet te vij rreth vlerave. Unë besoj se PD është shpresa e vetme për ndryshim ne këtë vend. Nuk mund te bëjmë pis këtë parim, duke u përpjekur te zmadhojmë influencën elektorale me lloj-lloj aleancash. Aleanca qe ne duhet te kemi është aleanca kundër korrupsionit. Aleanca me partneret tanë perëndimore. Rreth kësaj aleanca çdokush duhet te ndihet i mirëpritur me këdo qe ndan këto vlera. Nëse për hir të bashkimit mekanik dhe iluzionit te rreme qe kjo do na sjelle me afër pushtetit, rikthejmë dhe promovojmë ne pozita drejtuese njerëz te konsumuar, te korruptuar, atëherë kemi bërë një vrimë në ujë, jemi rikthyer ne piken zero. Me duart tona kemi vrare shpresën për ndryshim. Shqipëria ka nevojë për më shumë se rrotacion, ka nevojë për ndryshim.”.

 

 

 

Më të lexuarat