Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha sulmon Sandër Lleshin: Nuk i jep siguri vendit, ja pse e zgjodhi Rama

Postuar: 12/11/2018 - 21:23

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka komentuar mosdekretimin e Sandër Lleshit.

Basha është shprehur se Lleshi është një vartës i Ramës.

Ai tha se Lleshi nuk i jep siguri vendit, marrë parasysh sipas kreut të opozitës, pasi në këto 5 vite që ka shërbyer si këshilltar i Ramës për sigurinë, vendi është “zhytur në krim dhe në drogë”.

“Ajo që po paralajmëroj sot është që emërimi apo jo i Lleshit, përfaqëson shkallën më të fortë të kontrollit dhe kapjes së Ministrisë së Brendshme nga Rama, në këtë fazë që i duhet më shumë për të mbyllur dosjet e hapura të Tahirit, Xhafajt apo të çështjeve të tjera që ka”, tha Basha në Ora News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 14:47

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është shfaqur krah të djalit të tij. 
 

Postuar: 21/02/2019 - 14:25

Pasi protesta e opozitës përfundoi në mënyrë paqësore, pa asnjë incident dhe konflikt, i menjëher

Postuar: 21/02/2019 - 14:08

Sapo ka përfunduar protesta paqësore e opozitës, ku Sali Berisha ishte i vetmi që nuk mbajti fjal

Postuar: 21/02/2019 - 14:05

Ka përfunduar takimi i opozitës në selinë e PD-së.

Postuar: 21/02/2019 - 13:58

Në prononcimin e parë pas dorëzimit të mandatit, Ervin Salianji tha se më në fund ky proces mba