Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha takohet me ministrin gjerman, ja cili është fokusi i bisedës mes tyre

Postuar: 19/09/2018 - 12:43

Në kuadër të vizitës së tij në Tiranë, ministri jashtëm gjerman Heiko Maas ka zhvilluar një takim me kreun e PD, Lulzim Basha.

Mësohet se në fokus të takimit ka qenë situata politike në Shqipëri, pikëpamjet e PD për daljen nga kriza poltike si dhe zhvillimet në rajon.

Kujtojmë se më herët, ministri gjerman u takua edhe me homologun shqiptar Ditmir Bushati.

Ministri Maas tha  se Gjermania ka kërkesa të caktuara sa i përket çështjes së reformave dhe qershori 2019 nuk do të thotë çelje automatikisht e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 16:39

Përveç protestës së studentëve ka patur edhe protesta të tjera në rrethe. Në lidhje me situatën e krijuar ka reaguar edhe kryeministri Rama.

Postuar: 11/12/2018 - 16:29

Sali Berisha ka reaguar pas kalimit të afatit të vendosur nga studentët për kryeministrin Edi Ram

Postuar: 11/12/2018 - 16:18

Deputeti Gent Strazimiri, ka reaguar pas komentit të kryeministrit Edi Rama, i cili shkruante se

Postuar: 11/12/2018 - 16:18

Teksa afati që studentët i kanë vendosur kryeministrit përfundoi, ka reaguar sërish kryeministri

Postuar: 11/12/2018 - 16:02

Ish- zv ministri i Arsimit përmes një postimi në ‘Facebook ka paralmëruar se ditën e sotme

Postuar: 11/12/2018 - 16:01

Si një prej studentëve të dhjetorit 1990, ish-deputeti Astrit Patozi e mbështet protestën e ditëv

Postuar: 11/12/2018 - 15:52

Gazetari Erl Murati kërkon dorëheqjen e ministres së Arsimit, Lindita Nikolla, pas protestës masi