Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha takon ish-kryeministrin, jep mesazhin e rëndësishëm: Rruga e vetme drejt BE-së (FOTO)

Postuar: 12/07/2019 - 17:56

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar me ish-kryeministrin e Kanadasë, Stephen Harper.

Në një postim në Twitter, Basha shprehu vlerësime dhe mirënjohje për Harper, ndërsa e cilësoi atë një mik të çmuar dhe përkrahës të zjarrtë të demokracisë dhe integrimit euroatlantik të Shqipërisë.

“Nderi dhe privilegji im për të mirëpritur sot një mik të çmuar dhe përkrahës të zjarrtë të demokracisë dhe integrimit euroatlantik të Shqipërisë, ish kryeministrit të Kanadasë dhe Presidentit të IDU stephenharper. Mirënjohës për mbështetjen e tij për demokracinë dhe sundimin e ligjit si një rrugë e vetme përpara për Shqipërinë në BE”,- shkruan Basha.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 12:15

Pas betimit para noterit të Arta Vorpsit për Kushtetuesen, ka reaguar menjëherë PD përmes sekretarit të përgjithshëm Gazment Bardhi.

Postuar: 14/11/2019 - 12:13

Është njoftuar se ditën e nesërme në orën 10:00 Kuvendi do të zhvillojë një seancë të jashtëzakon

Postuar: 14/11/2019 - 12:01

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon takimin me qytetarët në kuadër të turit &ldquo

Postuar: 14/11/2019 - 12:01

Olsian Çela është renditur i pari nga KLP, në listën që do i dërgohet parlamentit për votim, në g

Postuar: 14/11/2019 - 11:56

Zyra e OSBE në Tiranë së bashku me Këshillin e Evropës dhe NDI, (National Democratic Institute),

Postuar: 14/11/2019 - 11:36

Ditën e djeshme u dekretua nga Presidenti Ilir Meta, si anëtare e Gjykatës Kushtetuese Marsida Xh

Postuar: 14/11/2019 - 11:35

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një takimi në qytetin e Sarandës e ka quajtur kërc