BREAKING NEWS

Mjekësia shqiptare në zi, ndahet nga jeta mjeku i njohur (EMRI+FOTO)

Mjekësia shqiptare në zi, ndahet nga jeta mjeku i njohur (EMRI+FOTO)
x

Politike

Basha tha se do të ulet në tryezën e Reformës Zgjedhore, reagon ambasada britanike dhe jep porosinë e prerë

Basha tha se do të ulet në tryezën e Reformës Zgjedhore,

Ambasada e Britanisë në Shqipëri ka reaguar për kthimin e opozitës jashtë paralamentare në tryezën e reformës zgjedhore.

Përmes një postimi në Facebook, ambasada shprehet se ky lajm është inkurajues dhe se është e rëndësishme që reforma zgjdhore duhet të përmbyllet në një kohë të shkurtë për të bërë një hap më shumë drejt Bashkimit Europian.

''Lajm inkurajues në lidhje me angazhimin e Opozitës për të vazhduar angazhimin në Këshillin Politik. Është e rëndësishme që ngërçi të kapërcehet dhe Reforma Zgjedhore të përmbyllet në kohë sa më të shkurtër, për të përmirësuar procesin zgjedhor dhe për të bërë një hap më shumë drejt pranimit në BE'', shkruan ambasada.