Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Basha uron me video-selfie besimtarët e krishterë për Pashkët, zbuloni ku ndodhet

Video: 

Postuar: 21/04/2019 - 10:16

Kreu i PD, Lulzim Basha nga kisha e Shna Ndout në Laç ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë ditën e Pashkës.

Përmes një video ‘selfie’, Basha uron shqiptarët: “Zoti të na e ndriçojë rrugën e bashkimit kundër padrejtësisë për të çliruar Shqipërinë nga padrejtësisë, për tu bashkuar të gjithë si motra e vëllezër nën perëndinë në këtë ditë të ngjalljes së shpresës për një Shqipëri më të mirë për çdo familje shqiptare”.

Urimi i plotë:

Sapo kam mbërritur në një vend, një nga vendet më të shenjta për shqiptarët, për besimtarët e Krishtit dhe shqiptarët, në kishën e Shna Ndoit në Laç. Dua prej këtij t’ju uroj të gjithë besimtarëve dhe shqiptarëve gëzuar për shumë vjet Pashkët, kjo ditë e ngjalljes së Krishtit me të cilën sot nga kisha e Shna Ndoit lutem për të gjithë bashkëqytetarët e mi e në veçanti për ata më në nevojë, për të sëmurët e për familjarët, për ata që vuajnë padrejtësisë, lutem që kjo ditë e ngjalljes së Krishtit të jetë dita e ngjalljes së shpresës te paqja dhe e nesërmja e sigurt nën drejtimin e Zotit fuqiplotë.

Kam një urim për të gjithë shqiptarët kudo ku janë që Zoti të na e ndriçojë rrugën e bashkimit kundër padrejtësisë për të çliruar Shqipërinë nga padrejtësisë, për tu bashkuar të gjithë si motra e vëllezër nën perëndinë në këtë ditë të ngjalljes së shpresës për një Shqipëri më të mirë për çdo familje shqiptare

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 23:56

Familja e presidentit, Ilir Meta gjatë vitit 2018 ka mundur të fusë në arkën e vet, ndër të tjera edhe 39 mijë euro nga shitja e një shtëpie.Në deklaratën e pasurisë të dorëzuar në ILDKP, familja presidenciale ka dekl

Postuar: 23/05/2019 - 23:15

Ish-kryeministri Sali Berisha kërcënoi në emisionin “Opinion” që nëse mbahen zgjedhje

Postuar: 23/05/2019 - 23:02

Ish-kryeminsitri Sali Berisha, i është përgjigjur nga studio e ‘Opinion’ akuzave të P

Postuar: 23/05/2019 - 22:55

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV

Postuar: 23/05/2019 - 22:50

Aktori Laert Vasili i kërkoi kreut të partisë Konservatore, Kujtim  Gjuzi se nëse në 25 maj

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma deklaroi në emisionin Open se letrat e Edi Ramës

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Duke folur për debatin për krizën politike gazetari Robert Rakipllari ka pyetur drejtpërdrejt Ber