BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Politike

Bashën e detyruan amerikanët apo e përjashtoi Sali Berishën me dëshirë? Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD bën deklaratën e papritur: Kjo është e sigurt që po them! Selia blu rrezikon të...

Bashën e detyruan amerikanët apo e përjashtoi Sali Berishën

Lisandër Hoxha, ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike është shprehur se Lulzim Basha e ka përjashtuar me dëshirën e tij Sali Berishën nga grupi parlamentar.

Hoxha komentoi lëvizjen e FRPD, që kanë thirrur referendumin e partisë, ndërsa theksoi se vendimi i Bashës është nul.

Sipas tij, duhet të respektonte statutin dhe thekson se është e sigurt që kryedmeokrati e ka marrë me dëshirën vendimin e tij dhe s’ka qenë i detyruar.

“Anëtarët e FRPD e para të kërkojnë legjitimin e pjesës sepse sipas tyre vendimi i Bashës është nul. Së dyti rrezikohet përçarja e PD. Forumi rinor ka shprehur indinjatën. Pres që strukturat të miratojë kërkesën për ta hedhë në referendum në parti. Por vendimin në kokën e kryetarit është diçka që nuk e njeh demokracia dhe partitë evropiane që ne aderojmë.

Berisha nuk ka disa mbështetës në PD, por të gjithë mbështetjen. Nuk është lideri suprem. Basha ka një mandat dhe statut mbi të cilin funksionon. Nuk mundet kryetari të shpikë diçka jashtë statutit. E ka përjashtuar me dëshirën e tij. Kjo është e sigurt që po them. Ai nuk kishte imagjinuar kë kishte përballë.  Kur i vunë vizë të kuqe Lulzim Bashës mos dorëzo mandatin e bëri,” thotë Hoxha.